KWIECIEŃ
Międzynarodowy Dzień Książki

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI W MIĘDZYNARODOWEJ SZKOLE I PRZEDSZKOLU ARGONAUT

Zabawy i śmiechu nie było końca w Międzynarodowy Dzień Książki, obchodzony
w szkole i przedszkolu ARGONAUT 5 kwietnia.

Wszystkie dzieci z przedszkola i klas 0-III po południu spotkały się w sali Brodway, gdzie czekały już na nich dwie urocze czarownice: Esmeralda i Ewa. Uczniowie od razu zaczęli zgadywać w jakich bajkach występują czarownice.  Esmeralda z Ewą miały dla dzieci zagadki czytelnicze, których odgadnięcie dla naszych uczniów nie stanowiło żadnego problemu. Czarownice były bardzo zaskoczone znajomością wiedzy z zakresu książek dla dzieci.

Kolejny etap polegał  na dopasowaniu wylosowanych w kopertach rekwizytów do konkretnej bajki lub postaci z bajek. I z tym zadaniem  dzieci poradziły sobie znakomicie. Zabawa  Dokończ wiersz… sprawiła mnóstwo frajdy i wyłowiła spore talenty deklamacyjne, a po wersie Stoi na stacji lokomotywa, jedna z czarownic spontanicznie “wyruszyła w podróż pociągiem” po Sali Broadway, zabierając ze sobą kilku uczniów. Na zielonych oraz czerwonych kartkach wyciętych
w prostokąty, uczniowie wykonali zakładki do książek.

Większość dzieci przyniosła ze sobą z domu ulubione książki. Na koniec nastapiła prezentacja wybranych wydawnictw. Dzieci chętnie opowiadały o przyniesionych ze sobą książkach.

Jaki wniosek można wyciągnąć? Nasi uczniowie znają książki dla dzieci, czyli lubią czytać. Tak trzymać!

Katarzyna Gołubiew