PL EN DE FR
REKRUTACJA!

 

POZNAJ 7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ LO ARGONAUT! I ZNAJDŹ SWÓJ WŁASNY! 

 

#1 Nowi przyjaciele

Nowi kumple, nowe koleżanki… Dobrze, by byli chociaż trochę podobni do Ciebie, byś czuł się w ich towarzystwie komfortowo – w końcu przed Wami wspólne 3 lata… a może całe życie? ;)

Pozytywna atmosfera LO Argonaut sprzyja pielęgnowaniu przyjaźni. Przyjaźni niezwykłych, bo Argoanut to szkoła międzynarodowa, do której uczęszczają ludzie z różnych zakątków świata!

 

 

#2 Języki obce

„Języki obce to podstawa” – powtarza Ci mama, powtarza Ci tata, nawet sąsiadka, jak ją spotkasz na spacerze z psem, mówi Ci to samo ;) Masz już tego dość, ale wiesz co? Oni mają rację! Języki obce w życiu przydadzą Ci się na 200%!

Dlatego w LO Argonaut nie będziemy Ci ich żałować! Tygodniowo czeka Cię 8 godzin języka angielskiego, angielski pojawi się też na innych przedmiotach; oraz 3 godziny drugiego języka - niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego!

 

#3 Przygotowanie do matury

Egzamin dojrzałości? Nie oszukujmy się. Żaden egzamin, lecz zebrane doświadczenia życiowe uczynią Ciebie dorosłym. Ale matura też jest szalenie ważna!

Zrobimy wszystko, byś dzięki piątkom i szóstkom dostał się na wymarzone studia. Nauczymy Cię wszystkiego, upewnimy się, że umiesz, i jeszcze raz przepytamy z całości materiału ;)

Głupio byłoby zaprzepaścić marzenia przez jeden nieudany egzamin, prawda?

 

 

#4 Rozwijaj pasję! 

„Synu, zostaw już te bzdury i zabierz się do nauki!” – słyszałeś to już kiedyś? Ale my mówimy „nie!”. Rozwijanie indywidualnych zdolności jest równie ważne, co szkolna nauka!

Pomożemy Ci realizować swoje pasje w szkole, a kto wie… może znajdziesz tu podobnych zapaleńców do siebie? I co najważniejsze – podpowiemy Ci, jak to, co naprawdę kochasz robić, przekuć na przyszłą karierę zawodową!

 

#5  Nauczyciele - mentorzy

Choćbyś niewiadomo ile stron podręcznika wkuł na pamięć, i tak nie będziesz od tego mądrzejszy. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce!

Wytłumaczą Ci to nasi nauczyciele. To prawdziwi mentorzy, nie tylko podzielą się swoją wiedzą, ale też zachęcą do jej samodzielnego pogłębiania, zainspirują i czuwać będą nad Twoim rozwojem!

 

 

#6 Masz głos

„Tego się nie da….” – nieprawda! Weź sprawy w swoje ręce, zorganizuj się z koleżankami i kolegami, współdecydujcie o tym, jak wygląda i pracuje Wasza szkoła!

Chcesz prowadzić radiowęzeł? Masz pomysł na wolontariat? Znasz kogoś, kogo warto zaprosić do szkoły? A może chcesz założyć klub zainteresowań, albo organizować najlepsze imprezy? Wszystko się da zrobić! W LO Argonaut uczniowie mają głos!

 

 #7 Żadnego wyścigu szczurów

Wszyscy gramy w tej samej drużynie! Możemy się różnić, ale wzajemnie się szanujemy! Możemy się spierać, ale dochodzimy do kompromisu! Bez zawiści kibicujemy najzdolniejszym i bez łaski pomagamy tym, którzy wsparcia potrzebują!

KOLEŻEŃSTWO – w LO Argoanut to nie jest puste słowo! 

--------------------------------------------------------------------------

 

WARUNKI REKTURACJI NA ROK 2017/18

1. Umowa

Warunkiem przyjęcia do Międzynarodowego Liceum Argonaut jest podpisanie stosownej umowy o przyjęciu.

2. Opłata administracyjna

Podpisujący umowę opiekun prawny dziecka ma obowiązek uiścić w ciągu trzech dni od jej podpisania opłatę administracyjną w wysokości 1 000zł.

3. Czesne

Roczna opłata wynosi 20 160zł. Możliwa jest wpłata jednorazowa (z 5% zniżką) lub płatność w 12 ratach, w każdym miesiącu, w wysokości  1 680zł/m-c.

4. Świadczenia Szkoły

W ramach czesnego Szkoła zobowiązuje się do świadczenia usług edukacyjnych na poziomie liceum, w tym przede wszystkim, do zapewnienia Uczniowi:     
•Bezpieczeństwa w czasie prowadzonych zajęć, w godzinach od 7:30 do 18:00
•Fachowej opieki dydaktyczno-wychowawczej sprawowanej przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
•Realizowania programu zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz zagadnień wybiegających poza podstawowy program
•Nauczania języka angielskiego oraz języka dodatkowego, w wymiarze i formie określonej przez Regulamin Szkoły 
•Prowadzenia zajęć sportowych na obiektach przeznaczonych do realizacji danego typu zajęć sportowych
•Możliwości uczestnictwa w kołach zainteresowań prowadzonych przez szkołę
•Opieki psychologa
•Optymalnych warunków potrzebnych do wszechstronnego rozwoju, wiążących się z indywidualnym podejściem do każdego Ucznia.
•Możliwości korzystania z profesjonalnie wyposażonych sal przedmiotowych, sali komputerowej oraz wysokiej jakości sprzętu dydaktycznego i multimedialnego  

5. Obowiązki rodziców/opiekunów prawnych 

Rodzice / Opiekunowie zobowiązani są do:
• zakupu podręczników
• zakupu mundurka szkolnego
• zakupu strojów gimnastycznych
• opłacenia kosztów wycieczek szkolnych

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny - 504-509-504 (sekretariat) lub 504-507-504 (recepcja) lub mailowy (sekretariat@argonaut.edu.pl).