PL EN DE FR
fota nagłówka
10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SZKOŁĘ ARGONAUT:

 1.      NAJWIĘCEJ JĘZYKÓW OBCYCH

Od tego roku szkolnego zwiększyliśmy liczbę godzin nauki języków obcych – do 24 godzin tygodniowo w klasach 0-3,  26 godzin w klasach 4-6, i 29 godzin w gimnazjum! Angielskiego w naszej szkole uczy troje native speaker’ów!

Nauka języków obcych w Szkole Argonaut to nie tylko tradycyjne zajęcia, to również elementy wykorzystywane podczas lekcji matematyki, biologii, fizyki, chemii, geografii, przyrody, muzyki i wf-u; a także koła zainteresowań w języku angielskim; przygotowanie do egzaminu Cambridge YLE oraz dodatkowe zajęcia z języka innego niż obowiązkowy.

KLIKNIJ, POWIĘKSZ - POZNAJ SZCZEGÓŁY!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.      WYNIKI EGZAMINÓW MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE

Uczymy dzieci logicznego myślenia i umiejętności planowania, a nie rozwiązywania testów. To dlatego jednym z obowiązkowych zajęć w klasach 0-III jest nauka gry w szachy. Realizujemy też autorski program przedsiębiorczości, wprowadzając zagadnienia o tej tematyce do przedmiotów już wykładanych (matematyka, geografia, WOS i inne), zaczynając od zajęć przedszkolnych!

Ale i z testami nasi uczniowie radzą sobie doskonale. W ostatnim sprawdzanie szóstoklasistów osiągnęliśmy wyniki znacznie wyższe od średniej warszawskiej, z I części uzyskując rezultat 85,5% (polski – 81%, matematyka – 89,5%), a z II części (język angielski) – aż 97%!

Świetnie, powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej, wypadł również sprawdzian kompetencji trzecioklasistów (OPERON). Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się rozwiniętymi umiejętnościami czytania ze zrozumieniem, zdolnościami komunikacji społecznej i myślenia matematycznego. 

 

3.      DUŻO CIEKAWYCH ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH  

 Szkoła Argonaut oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, w tym zajęcia artystyczne - plastyczne, modelarskie, fotograficzne, orgiami, teatralne; zajęcia językowe - kursy językowe, gry i zabawy w językach obcych;  zajęcia sportowe -  judo, karate, joga, piłka nożna, taniec zumba; oraz zajęcia kulinarne

W cenie czesnego mieszczą się 3 zajęcia dodatkowe prowadzone przez naszych nauczycieli.

 

4.      REFORMY OŚWIATY SIĘ NIE BOIMY! 

Niezależnie od rocznika, który będzie lub nie będzie objęty reformą edukacji, i tak zostaniemy w tej samej placówce, z tymi samymi nauczycielami, kolegami i koleżankami. Międzynarodowa Szkoła Argonaut to zespół oddziałów – od przedszkola do liceum!

 

 5.      WIELE KULTUR, WIELE KORZYŚCI 

Wielokulturowość to cecha naszej Szkoły, z której jesteśmy szczególnie dumni. Nasi uczniowie pochodzą z różnych krajów i kontynentów. Dla polskich dzieci to doskonała okazja, by poznać inne kultury i wykształcić w sobie postawę otwartości. Pomagając zagranicznym kolegom i koleżankom w odnalezieniu się w szkolnej rzeczywistości, uczą się zachowań społecznych i  przygotowują do dorosłego życia w globalnej wiosce. Mają też okazję, by w praktyce używać języka angielskiego.

Z kolei zagranicznym uczniom oferujemy specjalne zajęcia przystosowujące i wspierające ich w nauce. Na każdym kroku dbamy o to, by czuli się w naszej szkole komfortowo, pomagamy im poznawać polski język, historię i kulturę.

 

6.      KADRA Z POWOŁANIA

Nasi nauczyciele to mentorzy. Nie tylko dzielą się swoją wiedzą z uczniami, ale też zachęcają do samodzielnego jej pogłębiania, inspirują i czuwają nad indywidualnym rozwojem każdego z nich! 

Sylwetki naszych nauczycieli prezentujemy je w zakładce KADRA. O Międzynarodowej Szkole Argonaut w Warszawie - jej historii, programie i wartościach, ale też o swojej codziennej pracy, opowiada dyrektor placówki - Pani Sylwia Dąbrowska. 

7.      NIEPOWTARZALNE WNĘTRZA  

Wnętrza szkoły urządzone zostały w inspirującym do nauki stylu podróżniczo - odkrywczym. Każda szkolna pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt edukacyjny, a nosi imię jednego z odkrywców lub twórców. Szkolne uroczystości i przedstawienia odbywają się na broadway’owskiej sali widowiskowej. Szkoła posiada bogatą bibliotekę, dedykowane uczniom w różnym wieku świetlice, pracownię kuchenną, stołówkę i sklepik ze zdrową żywnością, radiowęzeł oraz plac zabaw. Wrażeń dostarcza również wielofunkcyjne, wyłożone sztuczną trawą boisko sportowe (planujemy też budowę własnej hali sportowej).


Galerię zdjęć z wnętrz Szkoły Argonaut znajdą Państwo na dole strony głównej
http://www.argonaut.edu.pl/ 

 

8.      APETYT NA NAUKĘ 

W szkołach ma być podawane zdrowe jedzenie – słychać zewsząd. Słusznie, ale dla nas smak jest równie ważny! Wybraliśmy dostawcę posiłków do szkolnej jadłodajni, który zaproponował menu odpowiednio dobrane do diety dzieci i młodzieży - takie, które wspomaga naukę i dostarcza energii do aktywności fizycznej, a jednocześnie zwyczajnie smakuje. Przetestowane – możecie nam zaufać ;)

 

9.      WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO ARGONAUTA 

Szkoła położona jest w spokojnej okolicy na obrzeżach miasta (ul. Na Skraju 32, Warszawa - Włochy). Spokojnej, ale doskonale skomunikowanej – szkoła mieści się dwie minuty drogi od zjazdu z południowej obwodnicy Warszawy (węzeł z Aleją Krakowską). Łatwo i szybko trafić do nas można także jadąc wspomnianą aleją – zarówno od strony centrum, jak i południowej części aglomeracji warszawskiej.   

Co więcej, samodzielnie dojeżdżający uczniowie mogą korzystać z bezpłatnego busa, dowożącego i odwożącego dzieci ze szkoły do okolicznych węzłów komunikacji miejskiej.

10.  RODZICE, CZYLI WY! 

Rodzice w naszej szkole są równie ważni co uczniowie i nauczyciele, tak samo jak oni tworzą szkolną społeczność. Lubimy rozmawiać z rodzicami, poważnie traktujemy ich opinie i pomysły, by w miarę możliwości wprowadzać je w życie.

Jesteśmy wdzięczni, że mimo wielu obowiązków, rodzice naszych uczniów znajdują czas, by włączyć się w życie naszej szkoły – podczas lekcji opowiadają o swoich zawodach, przygotowują dekoracje, uczestniczą w akademiach i festynach, oraz zawsze wspierają nas dobrym słowem i uśmiechem!


A tak wspólnie świętowaliśmy 5-lecie Szkoły Argonaut (to był rok 2015).

 


 

CZESNE

UWAGA - W SZKOLE ARGONAUT OKRES ROZLICZENIOWY TRWA TYLKO 10 MIESIĘCY! ZA WAKACJE NIE PŁACISZ!

Roczna opłata w Szkole Podstawowej wynosi 16 800 zł. Możliwa jest wpłata jednorazowa (z 5% zniżką) lub płatność w 10 ratach, w każdym miesiącu, w wysokości 1 680zł/m-c.

Roczna opłata w Gimnazjum wynosi 14 470 zł. Możliwa jest wpłata jednorazowa (z 5% zniżką) lub płatność w 10 ratach, w każdym miesiącu, w wysokości  1 470zł/m-c.

Roczna opłata w Przedszkolu wynosi 16 380 zł. Możliwa jest wpłata jednorazowa (z 5% zniżką) lub płatność w 12 ratach w każdym miesiącu nauki w wysokości  1 365,00 zł /m-c.

 

 

KONTAKT

Rekrutacja trwa! Wszelkie informacje nt. Międzynarodowej Szkoły Argonaut uzyskać można dzwoniąc pod numer 504 507 504 lub 504 509 504, lub pisząc na adres sekretariat@argonaut.edu.pl.

Zachęcamy do zadawania pytań i osobistego odwiedzenia naszej placówki (w czasie roku szkolnego można, ale nie trzeba wcześniej umawiać wizyty).  

 

Do zobaczenia!