PL EN DE FR
fota nagłówka
10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SZKOŁĘ ARGONAUT:

 1.      NAJWIĘCEJ JĘZYKÓW OBCYCH

Od roku szkolnego 2016/17 zwiększamy liczbę godzin nauki języków obcych – do 24 godzin tygodniowo w klasach 0-3,  26 godzin w klasach 4-6, i 29 godzin w gimnazjum! Angielskiego w naszej szkole uczy troje native speaker’ów!

Nauka języków obcych w Szkole Argonaut to nie tylko tradycyjne zajęcia, to również elementy wykorzystywane podczas lekcji matematyki, biologii, fizyki, chemii, geografii, przyrody, muzyki i wf-u; a także koła zainteresowań w języku angielskim; przygotowanie do egzaminu Cambridge YLE oraz dodatkowe zajęcia z języka innego niż obowiązkowy.

KLIKNIJ, POWIĘKSZ - POZNAJ SZCZEGÓŁY!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.      WYNIKI EGZAMINÓW MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE

Uczymy dzieci logicznego myślenia i umiejętności planowania, a nie rozwiązywania testów. To dlatego jednym z obowiązkowych zajęć w klasach 0-III jest nauka gry w szachy. Realizujemy też autorski program przedsiębiorczości, wprowadzając zagadnienia o tej tematyce do przedmiotów już wykładanych (matematyka, geografia, WOS i inne), zaczynając od zajęć przedszkolnych!

Ale i z testami nasi uczniowie radzą sobie doskonale. W ostatnim sprawdzanie szóstoklasistów osiągnęliśmy wyniki znacznie wyższe od średniej warszawskiej, z I części uzyskując rezultat 85,5% (polski – 81%, matematyka – 89,5%), a z II części (język angielski) – aż 97%!

Świetnie, powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej, wypadł również sprawdzian kompetencji trzecioklasistów (OPERON). Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się rozwiniętymi umiejętnościami czytania ze zrozumieniem, zdolnościami komunikacji społecznej i myślenia matematycznego. 

 

3.      DUŻO CIEKAWYCH ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH  

 Szkoła Argonaut oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, w tym zajęcia artystyczne - plastyczne, modelarskie, fotograficzne, orgiami, teatralne; zajęcia językowe - kursy językowe, gry i zabawy w językach obcych;  zajęcia sportowe -  judo, karate, joga, piłka nożna, taniec zumba; oraz zajęcia kulinarne

W cenie czesnego mieszczą się 3 zajęcia dodatkowe prowadzone przez naszych nauczycieli.

 

4.      REFORMY OŚWIATY SIĘ NIE BOIMY! 

Niezależnie od tego, jak w praktyce wyglądać będzie zapowiedziana przez MEN reforma systemu szkolnictwa, dzieci zostaną w naszej placówce – w tym samym budynku, z tymi samymi nauczycielami, kolegami i koleżankami. Szkoła Argonaut to zespół oddziałów – od przedszkola po gimnazjum. Po likwidacji gimnazjów, dwa ich pierwsze roczniki znajdą się w naszej szkole podstawowej.

Co więcej, planujemy otwarcie liceum ogólnokształcącego - wówczas uczniowie przejdą przez całą ścieżkę edukacyjną na tym samym, wysokim poziomie!

 

 5.      WIELE KULTUR, WIELE KORZYŚCI 

Wielokulturowość to cecha naszej Szkoły, z której jesteśmy szczególnie dumni. Nasi uczniowie pochodzą z różnych krajów i kontynentów. Dla polskich dzieci to doskonała okazja, by poznać inne kultury i wykształcić w sobie postawę otwartości. Pomagając zagranicznym kolegom i koleżankom w odnalezieniu się w szkolnej rzeczywistości, uczą się zachowań społecznych i  przygotowują do dorosłego życia w globalnej wiosce. Mają też okazję, by w praktyce używać języka angielskiego.

Z kolei zagranicznym uczniom oferujemy specjalne zajęcia przystosowujące i wspierające ich w nauce. Na każdym kroku dbamy o to, by czuli się w naszej szkole komfortowo, pomagamy im poznawać polski język, historię i kulturę.

 

6.      KADRA Z POWOŁANIA

Naszych nauczycieli poprosiliśmy o wypełnienie ankiet, na podstawie których przygotowaliśmy ich sylwetki – prezentujemy je w zakładce KADRA. Różni ich wiele – wiek i dotychczasowe doświadczenia, różni ich sposób prowadzenia lekcji, różne mają też pozaszkolne pasje. Ale na jedno pytanie wszyscy odpowiadali tak samo: „Jestem pedagogiem z powołania”. Od małego lubili bawić się w szkołę i tak im zostało… bo praca daje im zawodowe spełnienie, ale i codzienne powody do radości!

O Międzynarodowej Szkole Argonaut w Warszawie - jej historii, programie i wartościach, ale też o swojej pracy opowiada dyrektor placówki - Pani Sylwia Dąbrowska. 

7.      NIEPOWTARZALNE WNĘTRZA  

Wnętrza szkoły urządzone zostały w inspirującym do nauki stylu podróżniczo - odkrywczym. Każda szkolna pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt edukacyjny, a nosi imię jednego z odkrywców lub twórców. Szkolne uroczystości i przedstawienia odbywają się na broadway’owskiej sali widowiskowej. Szkoła posiada bogatą bibliotekę, dedykowane uczniom w różnym wieku świetlice, pracownię kuchenną, stołówkę i sklepik ze zdrową żywnością, radiowęzeł oraz plac zabaw. Wrażeń dostarcza również wielofunkcyjne, wyłożone sztuczną trawą boisko sportowe (planujemy też budowę własnej hali sportowej).


Galerię zdjęć z wnętrz Szkoły Argonaut znajdą Państwo na dole strony głównej
http://www.argonaut.edu.pl/ 

 

8.      APETYT NA NAUKĘ 

W szkołach ma być podawane zdrowe jedzenie – słychać zewsząd. Słusznie, ale dla nas smak jest równie ważny! Wybraliśmy dostawcę posiłków do szkolnej jadłodajni, który zaproponował menu odpowiednio dobrane do diety dzieci i młodzieży - takie, które wspomaga naukę i dostarcza energii do aktywności fizycznej, a jednocześnie zwyczajnie smakuje. Przetestowane – możecie nam zaufać ;)

 

9.      WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO ARGONAUTA 

Szkoła położona jest w spokojnej okolicy na obrzeżach miasta (ul. Na Skraju 32, Warszawa - Włochy). Spokojnej, ale doskonale skomunikowanej – szkoła mieści się dwie minuty drogi od zjazdu z południowej obwodnicy Warszawy (węzeł z Aleją Krakowską). Łatwo i szybko trafić do nas można także jadąc wspomnianą aleją – zarówno od strony centrum, jak i południowej części aglomeracji warszawskiej.   

Co więcej, samodzielnie dojeżdżający uczniowie mogą korzystać z bezpłatnego busa, dowożącego i odwożącego dzieci ze szkoły do okolicznych węzłów komunikacji miejskiej.

10.  RODZICE, CZYLI WY! 

Rodzice w naszej szkole są równie ważni co uczniowie i nauczyciele, tak samo jak oni tworzą szkolną społeczność. Lubimy rozmawiać z rodzicami, poważnie traktujemy ich opinie i pomysły, by w miarę możliwości wprowadzać je w życie.

Jesteśmy wdzięczni, że mimo wielu obowiązków, rodzice naszych uczniów znajdują czas, by włączyć się w życie naszej szkoły – podczas lekcji opowiadają o swoich zawodach, przygotowują dekoracje, uczestniczą w akademiach i festynach, oraz zawsze wspierają nas dobrym słowem i uśmiechem!


A tak wspólnie świętowaliśmy 5-lecie Szkoły Argonaut (to był rok 2015).

 


 

CZESNE

Roczna opłata w Szkole Podstawowej wynosi 20 160 zł. Możliwa jest wpłata jednorazowa (z 5% zniżką) lub płatność w 12 ratach, w każdym miesiącu, w wysokości 1 680zł/m-c.

Roczna opłata w Gimnazjum wynosi 17 640zł. Możliwa jest wpłata jednorazowa (z 5% zniżką) lub płatność w 12 ratach, w każdym miesiącu, w wysokości  1 470zł/m-c.

Roczna opłata w Przedszkolu wynosi 16 380 zł. Możliwa jest wpłata jednorazowa z 5% zniżką lub płatność w 12 ratach w każdym miesiącu nauki w wysokości  1 365,00 zł /m-c.

 

PROMOCJA!

Rodzice, którzy zdecydują się na podpisanie umowy do końca sierpnia 2016r., otrzymają 60% rabat na opłatę wpisową (w pełnej wysokości wynosi ona 1 000 zł), oraz zwrot kosztów za badanie psychologa weryfikujące dojrzałość szkolną.  

 

KONTAKT

Rekrutacja trwa przez całe wakacje! Wszelkie informacje nt. Międzynarodowej Szkoły Argonaut uzyskać można dzwoniąc pod numer 504 507 504 lub 504 509 504, lub pisząc na adres sekretariat@argonaut.edu.pl.

Zachęcamy do zadawania pytań i osobistego odwiedzenia naszej placówki (w czasie wakacji po wcześniejszym umówieniu).  

 

Do zobaczenia!