CZERWIEC
CZWARTY DZIEŃ NA ZIELONEJ SZKOLE

Czwarty dzień ZIELONEJ SZKOŁY rozpoczął się troszkę wcześniejszą pobudką i śniadaniem, a później wyjazd autokarem w dwóch grupach do Zakopanego. Dzisiejszym celem było zdobycie Gubałówki położonej na poziomie 1120 m n.p.m. Gubałówka choć niewielki szczyt ale dla niektórych pierwszy w życiu. Piesze podejście rozpoczęliśmy przy dolnej stacji Kolejki Szynowo-Linowej po niespełna godzinie zdobyliśmy szczyt. Zmęczeni ale dumni. Głodni widoków spacerkiem przeszliśmy na  Butorowy Wierch 1160 n.p.m. Zmęczenie wynagrodziły same góry i pogoda. Przed naszymi oczami ukazała się Orla Perć, Tatry Bielskie, Giewont i u stóp Zakopane.  Pozostał nam tylko pieszy powrót i szaleństwo zakupów na Krupówkach.

Po kolacji instruktorzy podziękowali uczniom za wspaniałe zachowanie i zaangażowanie we wszystkich zaplanowanych zajęciach, a nagrodą dla każdego uczestnika ZIELONEJ SZKOŁY od organizatorów była koszulka z logo mega-obozy.pl oraz miejscowością pobytu PORONIN 2017. Odrębne podziękowanie złożył kierownikom Pani Emilce, Panu Piotrowi oraz kadrze nauczycielskiej za stworzenie wspaniałej atmosfery współpracy i pomocy przy planowaniu i realizowanych przedsięwzięć.

Ostatnim akcentem były zmagania dwóch grup nauczycieli, którzy mieli za zadanie napełnić wodą rurę z otworkami tak, aby można było wydobyć pływającą w niej piłeczkę. Zmaganie było zażarte, ale drużyna w składzie: Panie – Joasia, Marlenka, Emilka, Kasia – uległy drugiej drużynie w składzie: Panie – Małgosia, Maria oraz Panowie – Piotr i Waldek.

Zdjęcia: Małgorzta Jastrzębska, Emilia Boroń, Marlena Pyrka

Tekst: Waldemar Gnoiński