CZERWIEC
DRUGI DZIEŃ NA ZIELONEJ SZKOLE

W drugim dniu ZIELONEJ SZKOŁY po smacznym śniadaniu uczniowie zostali podzieleni na grupy, a instruktorzy przystąpili do bardzo ciekawych zajęć do obiadu, a po nim, po krótkim odpoczynku, dalsze zajęcia.

Bardzo dużym zainteresowanie wzbudził paintball, czyli strzelanie z markerów ze stanowisk stacjonarnych na stojąco do celu, którym była pięciolitrowa butelka plastikowa wypełniona wodą, strzelanie z markerów z czterech  stanowisk oddalonych od siebie około 30 metrów, należało te odcinki pokonać biegiem w specjalnych maskach i kurtkach ochronnych.

Następną konkurencją było strzelanie z ASG (Air Soft Gun).  Air Soft Gun to repliki broni wykonane zazwyczaj w skali 1:1 wykonane z wysokiej jakości plastiku, stopów metali czasem drewna. W przypadku ASG amunicję najczęściej stanowią plastykowe kulki średnicy od 6mm do 8mm. W przeciwieństwie do paintballa ochrona twarzy została ograniczona tu do atestowanych okularów osłaniających oczy, zdecydowanie zwiększa to komfort gry.

Gimnazjaliści rozgrzewali się grą w berka, następnie próbowali się przeciągać trzymając się za tułów a później przy pomocy liny. Inna konkurencją była próba napełnienia wodą przy pomocy plastikowych kubków dużej rury PCV z małymi dziurkami.

Odbyły się również zajęcia plastyczne oraz najmłodsi uczniowie korzystali z basenu.

Wielkim atutem dzisiejszych zajęć była piękna słoneczna pogoda oraz wspaniałe widoki na pasmo Karpat z odsłoniętymi znanymi z geografii szczytach.

Zdjęcia i tekst: Waldemar Gnoiński