DZIEŃ BIBLIOTEKI W ARGONAUT

W tym tygodniu (8-14 maja) obchodzimy Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w bibliotece szkolnej ARGONAUT został zorganizowany Dzień Biblioteki. Wzięły w nim udział uczniowie z klas 1-3 oraz 4-6. Młodsze klasy tworzyły obrazki do Książki z dziurą Tulleta Herve, poznały Książkę bez obrazków B.J. Novaka. Dzięki książce Banialuki do zabawy i nauki uczniowie z klasy I dowiedzieli się co oznaczają takie słowa jak tytułowe banialuki, hocki-klocki, gadka-szmatka itp…

Dzieci wysłuchały opowieści o domowych potworach Małej encyklopedii domowych potworów S. Marijanovića. Później rozmawialiśmy jakie w naszym domu mieszkają potwory i jak sobie z nimi radzimy. Starsi uczniowie zapoznali się z Czarną książką kolorów. Czytali ją z zamkniętymi oczami. Zaproponowałam kilka zabaw na podstawie tej książki - najważniejsze w tym było to, by mieć zamknięte oczy.

Na koniec wspólnie przeczytaliśmy książeczkę A ja czekam… Davide Cali i Serge Bloch’a. Po zakończonym czytaniu uczniowie powiedzieli, że oni też zawsze na coś czekają. Najczęściej czekają na urodziny, prezenty… i wakacje.

Katarzyna Gołubiew