DZIEŃ CHŁOPAKA W ARONAUT

"Skąd pochodzi tradycja świętowania?

Zwyczaj świętowania Dnia Mężczyzny wywodzi się z wysp Tobago i Trinidad. Tradycja ma zaledwie kilkanaście lat, bo rozpoczęła się 19 listopada 1999 roku. Wzorem tego zwyczaju Organizacja Narodów Zjednoczonych zapoczątkowała obchodzenie Międzynarodowego Dnia Mężczyzn. W Polsce Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca, jako męski odpowiednik Dnia Kobiet. Niestety ta tradycja i ta data niezbyt się przyjęły. Natomiast znacznie bardziej rozpowszechnił  się zwyczaj obchodzenia Dnia Chłopaka z datą 30 września. W  innych krajach święto to niekoniecznie przypada w tym samym dniu. Dla przykładu, w Wielkiej Brytanii i Irlandii obchodzone jest 5 kwietnia. Wschodni sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji świętują ten dzień 23 lutego".

Tekst źródło:http://www.e-korepetycje.net/artykuly

W naszej szkole również zagościła ta tradycja i dziewczyny obdarowały chłopców w swoich klasach słodyczami, małymi prezentami. Były również życzenia wysyłane pocztą elektroniczną w języku angielskim korzystając z bardzo ciekawego programu pocztowego INCREDITMAIL.

W piątek najmłodsi uczniowie szkoły świętowali Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły małe upominki chłopcom, ale i one zostały obdarowane :) Było dużo radości podczas wspólnego oglądania prezentów. Zabawy nowymi latarkami, wspólne tatuaże i zajadanie słodkościami umiliło czas zerówkowiczom.

Nie obyło się bez całusów i podziękowań :)

Tekst i zdjęcia: Marlena Pyrka Waldemar Gnoiński

Dzień Chłopaka w klasie 1

W Dzień Chłopaka dziewczynki z klasy 1 koronowały swojego jedynego chłopaka na króla. Własnoręcznie wykonały koronę i szarfę z wyklejonym napisem: Najlepszy chłopak. Franek poczuł się wyróżniony i było mu bardzo miło, co okazał paradując przez cały dzień w koronie, szarfę zdjął po pierwszej przerwie – bo trochę przeszkadzała w zabawie. :) :)