DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Dzień św. Patryka

Z okazji dnia Św. Patryka cała szkoła zamieniała się w zieloną wyspę. Każdy musiał mieć na sobie coś zielonego, a jeśli nie miał to za karę został uszczypnięty przez złośliwego Leprechauna, o którym dzieci mogły dowiedzieć się więcej na lekcji j. angielskiego. Zapoznanie z kulturą, historią i językiem irlandzkim miało formę gier, zabaw i konkursów, które zostały nagrodzone ocenami oraz drobnymi upominkami prosto z Irlandii. Dzieci mogły wykazać się również umiejętnością gotowania lub pieczenia  prezentując przygotowane przez siebie potrawy na zielonym konkursie kulinarnym.

W młodszych klasach dzieci mogły wykazać się swoimi talentami artystycznymi i zdolnościami manualnymi  - malując Leprechauna widelcem.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zarówno wiedzy, zdolności kulinarnych oraz manualnych jak i niezwykłej wyobraźni dzieci. Najlepiej sami zobaczcie.

Pancake Day - kto zjadłby naleśnika?

Lekcja angielskiego i naleśniki? A czemuż by nie! Kultura i tradycja obcych krajów najlepiej trafia do nas przez kubki smakowe. Tak też wyglądała nasza lekcja o Pancake Day lub Shrove Tuesday, jak kto woli. Zobaczcie co nam wyszło.

Kamila Sokołowska