FILHARMONIA ZAPREZENTOWAŁA JAZZOWE FASCYNACJE

W miniony wtorek 10 stycznia gościliśmy u nas po raz pierwszy w nowym roku  artystów Filharmonii Narodowej.

W cyklu Spotkania z muzyką wysłuchaliśmy koncertu pod tytułem Jazzowe fascynacje.

Jazz  - zakorzeniony w bluesie, negro spirituals i ragtime powstał  pod koniec XIX wieku jako „lekarstwo” na smutek  goszczący w codziennym życiu Afroamerykanów .Wniósł on do świata muzyki nowe wartości : swobodę, spontaniczność i szczególne wyczucie rytmu.

Dobrą zabawę i wiele radości przyniósł miniony koncert, adresowany tym razem do dzieci z klas 1-3. Sprawiły to popularne i lubiane piosenki, które trafiły do jazzu z ekranów kina dziecięcego. Dzięki temu łatwo było artystom omówić i wyróżnić najważniejsze cechy muzyki jazzowej takie jak swing czy improwizacja.

Anna Dyś