PL EN DE FR
26
LUTY
GIMNAZJALIŚCI NA AKADEMII WYNALAZCÓW
GIMNAZJALIŚCI NA AKADEMII WYNALAZCÓW

    „Warsztaty w ramach „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha” to atrakcyjne uzupełnienie zajęć szkolnych z techniki, fizyki czy matematyki. Podczas warsztatów gimnazjaliści mogą się przekonać, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w praktyce.

  Zajęcia są prowadzone przez studentów kół naukowych działających przy Politechnice Warszawskiej i Wrocławskiej, którzy w ciekawy i angażujący sposób dzielą się swoją wiedzą z młodzieżą. Zwiedzanie laboratoriów, warsztatów samochodowych i samolotowych, czy budowanie robotów to tylko niektóre przykłady atrakcji w programie.”

Tekst źródło: http://akademiawynalazcow.edu.pl/warsztaty/warsztaty-kreatywne/

            Nasi uczniowie klasy III gimnazjum po raz czwarty uczestniczyli w podobnych warsztatach. Tym razem tematem przewodnim było „2 D w 3 D, czyli jak zbudować coś z niczego”. Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły, których zadaniem był zbudowanie konstrukcji makiety domku, czyli 3 D, na podstawie projektu rysunku technicznego w 2 D. Początkowo była zażarta dyskusja, jak rozpocząć realizację projektu. Jak było później, to można zobaczyć na zdjęciach. Realizacja projektu w 3 D okazała się nie lada problemem, z którym zmierzyli się gimnazjaliści. Projekt by prawie gotowy, zabrakło kilku minut do jego dokończenia, ale zabawa była świetna. Uczniowie świetnie się przy tym bawili. Każdy z uczestników otrzymał

CERTYFIKAT

potwierdzający uczestnictwo w warsztatach kreatywnych VI edycji programu edukacyjnego

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

organizowany przez firmę Robert Bosch Sp. z o. o.

we współpracy z kołami naukowymi Politechniki Warszawskiej.

 

Waldemar Gnoiński