JASEŁKA W KLASCH 4-7 SP I 2-3 GIMN

W czwartek 14 grudnia tradycji stało się zadość i po raz kolejny Uczniowie, Rodzice, Dyrekcja oraz Grono pedagogiczne naszej szkoły spotkali się w świątecznie przystrojonej sali Broadway. Uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści popisali się występem wokalnym, śpiewając kolędy i piosenki zimowe w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.

Wystąpiło też trio saksofonowe. Pan Ruben - nauczyciel muzyki - wraz z Hanią z piątej klasy i Karoliną z szóstej zagrali kolędę Cicha noc.

Po uczcie dla duszy przystąpiono do licytacji, której zysk miał pomóc w przygotowaniu uczty dla ciała, bowiem tak, jak w poprzednim roku dochody z aukcji przewidziano na zorganizowanie kolacji wigilijnej dla samotnych seniorów, podopiecznych Stowarzyszenia „Mali Braci Ubogich”. Przedmiotem licytacji były ręcznie malowane przez uczniów klas 4 -7 oraz gimnazjalistów talerze, które pod okiem nauczyciela plastyki Pani Ani Mądrej nabrały niepowtarzalnego charakteru.

Ogłoszone również zostały wyniki ogólnoszkolnego konkursu na dekoracje klasowego drzewka świątecznego. Zwycięzcą została klasa 2 gimnazjum.

Po części artystycznej wszyscy spotkali się na poczęstunku, podczas którego dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i kosztowali pysznych potraw przygotowanych przez Rodziców.

Mieli także niepowtarzalną okazję kupić oryginalne stroiki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Anna Stępniak