KIERMASZ NAUKI W ARGONAUT 2017

W dniu 25 maja w godzinach popołudniowych nauczyciele zorganizowali „KIERMASZ NAUKI”, w którym prezentowały się poszczególne koła zainteresowań:

- koło psychologiczne – opiekun Pani Paulina;

W trakcie kiermaszu nauki zaprezentować mogło się koło psychologiczne. Zajęliśmy się koordynacją wzrokowo-ruchową z użyciem gry dooble,  za pomocą gry Dixit zobaczyliśmy, że każdy z nas ma swoją mapę postrzegania świata. Najmłodszym najwiecej radości przyniosło ćwiczenie cierpliwości oraz sprawności za pomocą miłej, prostej zabawy z Jenga

- koło matematyczne – opiekun Pani Małgosia;

- koło języka angielskiego – opiekun Pani Ania;

- koło informatyczne – opiekun Pan Waldemar;

- koło modelarskie opiekun Pan Waldemar;

Zajęliśmy się budową rakietek pneumatycznych, małych spadochronów, prgramowaniem diod świecących w ARDUINO. Zaprezentowano wiele przyrządów pomiarowych: aneometr, suwmiarka cyfrowa i analogowa, przyrząd uniwersalny do pomiaru prądu, kultowy suwak algorytmiczny, który przed laty był podstawowym przyrządem każdego inżyniera.

- koło plastyczne opiekun Pani Ania;

- koło logopedyczne opiekun Pani Marta;

- matematyka w języku angielskim – opiekun Pani Alicja

Dzieci naszej szkoły miały możliwość skorzystania z szerokiej oferty zaprezentowane przez poszczególne koła zainteresować.

Waldemar Gnoiński