LUTY
KLASA I NA SPEKTAKLU „BAŚNIE BRACI GRIMM”

Któż z nas nie słuchał z zapartym tchem historii, opowiadanych przez babcię lub dziadka, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki? Baśnie naszego dzieciństwa to najpiękniejsze opowieści, które pamiętamy do dziś. Takie też są Baśnie braci Grimm, wybrane specjalnie dla najmłodszych, bogate w cudowne zdarzenia i fantastyczne postaci. Oparte na folklorze opowiadania, kryją w sobie wiele mądrości ludowych oraz ukazują zwycięstwo miłości, sprawiedliwości i dobra.

Uczniowie klasy I podróżowali po magicznej krainie wyobraźni z bohaterami, z którymi nie straszne były żadne przygody! Dzielne koźlątka zmierzyły się ze sztuczkami przebiegłego wilka, a królewna odważyła się pocałować żabę, która zamieniła się w królewicza. To tylko niektóre z przygód, jakie mogliśmy przeżyć w ubiegły czwartek w Okęckiej Sali Widowiskowej, dzięki aktorom ze Współczesnego Teatru w Krakowie.

Emilia Pełkowska