CZERWIEC
KOLEJNE DNI NA ZIELONEJ SZKOLE W ARGONAUT

Kolejne dni na ZIELONEJ SZKOLE upływały bardzo atrakcyjnie wypełnione różnymi zajęciami sportowo rekreacyjnymi. Po pobudce, porannej toalecie i obfitym śniadaniu spotykaliśmy się na wspólnym apelu, na którym organizatorzy przedstawiali plan zajęć, podział na grupy i wyznaczali instruktorów do ich prowadzenia. Następnie pod opieką wychowawców uczniowie klasy, udawal się w wyznaczone miejsca zajęć. Organizatorzy tak zorganizowali zajęcia w systemie blokowym, aby każda klasa wzięła w nich udział. Zajęcia trwały od rana do wieczora z przerwą na obiad i kolację z krótkimi odpoczynkami.

Tematami zajęć i ich prowadzący byli:

1. Test komandosa i survival – Pan Mateusz ;
  2. Sporty walki – Panowie Michał i Max;
  3. Podchody – Panowie Łukasz i Max;
  4. Plastyka – Pani Kamila;
  5. Taniec – Pan Darek;
  6. Kampa – palant w nowej odsłonie – Pani Agnieszka;
  7. Żeglarstwo i kajakarstwo – Panowie Krystian i Łukasz;
  8. Wycieczki do Fermy Jeleniowatych w Kosewie – Pan Michał.

Każdy z uczniów znalazł dla siebie interesujące i absorbujące zajęcia, niektóry wymagały nie lada wysiłku i odwagi. Największą popularnością wśród klas 4 – 6 szkoły podstawowej i gimnazjum cieszył się  „test komandosa” prowadzony przez byłego żołnierza Pana Łukasz. Najlepszy przykład dał Pan Piotr, zastępca dyrektora szkoły, Kierownik organizacyjny ZIELONEJ SZKOŁY, wychowawca klasy VI, a w ślad za nim Pan Daniel nauczyciel opiekun klasy IV, którzy zaprezentowali swoje umiejętności fizyczne i nie zawahali się przeczołgać się przez ścieżkę zimnej, brudnej zmieszanej z błotem wody.

Inne zajęcia odbywały się w równie ciekawy sposób. Uczniowie po tak intensywnym dniu, pełnych atrakcji, wkładu wysiłku fizycznego, czasami wyzwalając adrenalinę i niesamowitą wolę walki z ze swoimi słabościami, bardzo szybko zasypali oczekując kolejnego dnia ciekawych zajęć.

Waldemar Gnoiński