KONKURS POLONISTYCZNY „1 z 9” – GIMNAZJUM 2017

Kolejna edycja konkursu polonistycznego „1 z 9” –podobnie jak jej wcześniejsze odsłony –dostarczyła zarówno uczestnikom, jak i zgromadzonej widowni licznych emocji. Do zmagań przystąpili reprezentanci klas gimnazjalnych: klasy I –Hania, Ola i Karolina; klasy II –Julka, Natalka i Maciek; klasy III –Lidka, Julka i Ksawery. Zgodnie z regułami gry do ścisłego finału zakwalifikowały się Karolina, Natalka i Julka (klasa III).

Jury –pani Agnieszka i pan Jan –bacznie obserwowało przebieg konkursu. Z prawdziwą, widoczną na twarzach przyjemnością, oceniający nagradzali wszystkie poprawne odpowiedzi, których z pewnością zawodnikom nie brakowało.

Gdy komisja zliczała przyznane w 3 rundach punkty, odbyło się wręczenie dyplomów za udział w konkursie literackim „Źródła marzeń”. Otrzymali je ci uczniowie, którym doskonale znana jest treść serii, pt. „Opowieści z Narnii” lub przygód „Harrego Pottera”, ponieważ to właśnie te powieści stanowiły podstawę zmagań.

Wreszcie nastąpił moment, na który wszyscy czekali. Jury ogłosiło wyniki. Tegoroczną zwyciężczynią konkursu polonistycznego „1 z 9” została reprezentantka klasy I gimnazjum –Karolina. Gratulacje!

Za motywację do działania, ducha walki i trudną sztukę opanowania stresu przed liczną widownią –wszystkim uczestnikom należą się gorące wyrazy uznania. Zdobyte w konkursie doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłorocznych wyzwaniach szkolnych. Tego życzymy im z całego serca…

Ania Opłat –Michalska