PL EN DE FR
13
MAJ
KONKURS POLONISTYCZNY „1 Z 9” –GIMNAZJUM
KONKURS POLONISTYCZNY „1 Z 9” –GIMNAZJUM

          „13 w piątek” –to sformułowanie wielu osobom nie kojarzy się pozytywnie. Nieszczęścia, pech, wypadki –podobno to ich najczęściej spodziewać się można owego dnia. Mimo tak negatywnego obrazu tej daty to właśnie 13 maja w piątek okazał się być niezwykle pozytywnym dniem dla dziewięciorga uczestników konkursu polonistycznego „1 z 9”, a dla jego zwyciężczyni –dniem szczęśliwym.

               Do walki w zmaganiach przystąpili gimnazjaliści. Każda z klas miała w nich swoją reprezentację: klasa 1 –Julkę, Natalkę i Oliwię; klasa 2 –Julkę, Lidkę i Wiktorię; klasa 3 –Olę, Piotrka i Grzegorza. Do finału –po przejściu przez dwie pierwsze rundy (pełne podchwytliwych i tylko pozornie wyglądających na proste pytań) –zakwalifikowali się: Julka z klasy 1, Julka z klasy 2 oraz Piotrek z klasy 3. Walka między nimi była niezwykle wyrównana. Wszyscy troje udowodnili, że absolutnie zasługują na miejsce w finale. Pierwsze miejsce i tytuł zwyciężczyni konkursu przypadł w udziale Julii, uczennicy klasy 2 –GRATULUJEMY!

                Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwało –doświadczone już w poprzednich edycjach –jury. Pani Iwona i pan Piotr dzielnie stawili czoła postawionemu przed nimi zadaniu!

                Chwile radości, momenty zwątpienia, wspaniałe i „wspaniałe inaczejJ” odpowiedzi oraz brawa widowni –to wszystko zbudowało atmosferę konkursu, który uczestnikom umożliwił pochwalenie się zdobytą wiedzą i otrzymanie za nią zasłużonych nagród. Natomiast dla kibicującym im kolegom był pożytecznym, przekrojowym utrwaleniem wiadomości. Każdy na tym skorzystał.    

     O to właśnie chodziło.

 

Anna Opłat-Michalska