KONKURS RECTATORSKI "DUETY" W GIMNAZJUM

W tegorocznej –gimnazjalnej – edycji konkursu recytatorskiego „DUETY” zaprezentowały się 3 zespoły uczniowskie. Klasę 2, jako pierwsze, reprezentowały dziewczyny: Hania, Amelka, Karolina i Ola. W ich wykonaniu zgromadzona publiczność obejrzała i wysłuchała ballady Adama Mickiewicza, pt. „Pani Twardowska”. Kolejny występ drugoklasistów to męski duet – Iwo i Kuba – prezentujący wiersz Wisławy Szymborskiej, pt. „Wywiad z Antropos”. Najstarsza klasa w szkole, 3 gimnazjum, reprezentowana była przez żeński zespół – Natalkę i Julkę, które przedstawiły wybrane bajki Ignacego Krasickiego. Widzowie z pewnością nie mogli zatem narzekać na monotonię, gdyż różnorodność tekstów absolutnie to wykluczała.

Jury – dwie panie Agnieszki – z uwagą wysłuchały wszystkich występów, a następnie rozpoczęły naradzanie się nad ustaleniem werdyktu. W tym czasie zgromadzona widownia –za pomocą siły oklasków –wskazała swego faworyta, którym został męski duet – Iwo i Kuba. Przyznana została również Nagroda Fotoreportera. Otrzymała ją Karolina, czyli uroczy Mefistofeles z ballady Mickiewicza. Specjalna nagroda –za oryginalne, autorskie przygotowanie rekwizytów – przypadła w udziale Julii.

Wreszcie nadszedł moment ogłoszenia wyników. W tym roku na najwyższym podium stanęły uczennice klasy 2 – Amelka, Hania, Ola i Karolina. Zwyciężczyniom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłów na prezentacją tekstów, energii do dodatkowych wyzwań i wielkiej umiejętności zabawy. Taka postawa z pewnością zasługuje na pochwałę…

Anna Opłat – Michalska