LEKCJA HISTORII W KLASIE 2 C

Uczennica klasy II c Wiktoria poprowadziła dla swoich koleżanek i kolegów z klasy bardzo ciekawą lekcję historii.

Dziewczynka opowiedziała o ważnych wydarzeniach w Polsce oraz o ludziach zasłużonych dla narodu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali albumy i książki o Warszawie.

Wspólnie oglądali zdjęcia miejsc pamięci narodowej oraz dzieła przedstawiające walkę Polaków o niepodległość.

Uczennica przyniosła do szkoły małą figurkę Małego Powstańca, o której opowiedziała dużo ciekawostek. Zadaniem dzieci było opisanie rzeźby małego chłopca i pokolorowanie malowanki.

Drugoklasiści pięknie wypowiadali się na temat miłości do Ojczyzny i sposobach utrwalania pamięci o wydarzeniach ważnych dla narodu.

Jako wychowawca jestem dumna z tak dużej wiedzy  uczniów.

Marlena Pyrka