MIEDZYNARODOWA SZKOŁA ARGONAUT ŚWIĘTUJE DZIEŃ NALEŚNIKA

W tym dniu uczniowie przygotowuja wspólnie z nauczycielami ciasto naleśnikowe, smażą nalesniki lub gotowe naleśniki przynoszą do szkoły. Gotowe naleśniki zostają udekorowane rzeczami, które uczniowie lubią najbardziej tak jak: tradycyjny amerykański syrop klonowy, dżem, czekolada czy po prostu cukier i cytryna. Każdy naleśnik wygląda pięknie i tak też smakuje. Wspólnie biesiadując uczniowie i nauczyciele konsumują naleśniki.

Pancake Day, or Shrove Tuesday is the traditional feast day before the start of Lent on Ash Wednesday. That day people eat pancakes with a variety of toppings such as: maple syrup, jam, chocolate spread, and sugar with lemon. The Argonaut students have celebrated and enjoyed that day. Students brought pancakes to school, decorated them, and consumed with wide yummy, yummy sounds.

Jolanta Knap