MIEDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.

Nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę 7 listopada. W zabawie wzięli udział przedszkolaki i uczniowie z klas 0 - 3, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, między innymi: księżniczki, Czerwonego Kapturka, Samuraja, Tygryska, Bumblebee, Lucky Luka, Darth Vader’a a nawet Jack’a Sparrowa. Wszyscy bohaterowie bajek prezentowali się doskonale.

Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją strojów bajkowych, odbył się konkurs na zgadywanie bohaterów bajkowych, zabawa w rozpoznawanie przedmiotów z różnych baśni i odgadywanie bajek po urywku melodii. Na końcu zadaniem każdej klasy było ułożenie bajkowych puzzli.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa,ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

Marlena Pyrka i  Ania Stępniak