NAJMŁODSI UCZNIOWIE ARGONAUT NA ZAJĘCIACH KOŁA MODELARSKIEGO

Najmłodsi uczestnicy koła modelarskiego z klasy 0 i 1 rozpoczęli budowę kolejnego, tym razem szkolnego modelu szybowca klasy F1N (rzutek) według opracowanego planu znanego projektanta modeli latających pana Mariusza Wrony. Pod okiem Pana Waldemara, instruktora modelarstwa lotniczego, uczniowie rozpoczęli pracę przy szlifowaniu elementów modelu szybowca. To jest zajęcie, które wymaga dokładności i cierpliwości, uczy technicznego myślenia przy wykonywaniu czynności manualnych. Po oszlifowaniu poszczególnych części w większości elementy nośne zostały przygotowane do sklejenia. Czas jednak bardzo szybko upływa, 45 minut zajęć to zdecydowanie za mało aby dzieło zostało ukończone. Przyszły tydzień pokaże, kto ukończył budowę modelu. Po tym czeka nas najprzyjemniejsza chwila, oblatywanie zbudowanego przez siebie modelu szybowca, może czasami przy pomocy instruktora.

Waldemar Gnoiński