PL EN DE FR
28
LISTOPAD
NAUCZYCIELE ARGONAUT ZDOBYWAJĄ NOWE UMIEJĘTNOŚCI
NAUCZYCIELE ARGONAUT ZDOBYWAJĄ NOWE UMIEJĘTNOŚCI

    W sobotę 28 listopada pierwsza tura nauczycieli przez kilka godzin uczestniczyła w kursie na temat „PIERWSZA POMOC RKO AED”, który stanowi podstawę do nauki podstawowych umiejętności, które mogą uratować życie lub zapobiec dalszym obrażeniom. Głównym celem kursu jest zmniejszenie umieralności i niepełnosprawności spowodowanych następstwami nagłych wypadków.

    Zajęcia odbywały się pod okiem dwóch instruktorów ratownictwa Panów Andrzeja i Grzegorza. Cierpliwie krok po kroku przekazywali swoją wiedzę nie tylko teoretycznie, ale głównie pod względem praktycznym w zakresie:

  1. Stosowanie RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) i AED  (ang. Automated External Defibrillator) - automatyczny defibrylator zewnętrzny) u osób dorosłych;
  2. Stosowanie RKO i AED u dzieci;
  3. Stosowanie RKO u niemowląt;
  4. Jak pomóc zadławionemu dziecku.

    Każdy z tematów kończył się egzaminem praktycznym. Nauczyciele poradzili sobie doskonale i wszyscy zdali egzaminy. Gratulujemy kursantom mając nadzieję, że nabyte umiejętności nie zostaną wykorzystane. Jednak, gdyby zaistniał nagły przypadek, oni już wiedzą, co należy zrobić i jak pomóc. 

 

Waldemar Gnoiński