PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W ARGONAUT

Data 5 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci Międzynarodowego Punktu Przedszkolnego  i ich Rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Była  więc wersja polska jak również i angielska: piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe . Po części artystycznej, dzieci obiecały: Zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Sylwia Dąbrowska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominek. Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku pojawiły się łzy wzruszenia. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Agnieszka Wudarczyk