PASOWANIE UCZNIÓW KLAS 1 NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

Listopadowe, deszczowe popołudnie. Ciemno, wietrznie, zimno i ponuro... Ale buzie naszych pierwszoklasistów ciągle uśmiechnięte. To kolejny ważny dzień w ich szkolnym życiu.

Zaledwie miesiąc temu odbyło się pasowanie na uczniów Międzynarodowej Szkoły Podstawowej ARGONAUT, a tu kolejna uroczystość - równie ważna. Dziś bowiem nasi pierwszoklasiści oficjalnie stali się czytelnikami biblioteki szkolnej.

I tak uczniowie klas pierwszych powtórzyli za panią Kasią -szkolną bibliotekarką - słowa przysięgi, w której m.in. obiecali szanować książki, być sumiennymi czytelnikami itp...

Na koniec tej krótkiej uroczystości pani Kasia rozdała uczniom klas I pamiątkowe dyplomy i zaprosiła na spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską.

Katarzyna Gołubiew