LIPIEC
PÓŁKOLONIE W ARGONAUT PONIEDZIAŁEK

Pod opieką nauczycieli dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej spędzają miło czas na półkolonii. W dniu dzisiejszym była krótka zabawa w świetlicy. Kolejną zabawą była wirtualna wycieczka po kontynentach, a szczególnie uczniowie skupili się na kontynecie azjatyckim, na którym poznali największe: góry świata Hilmalaje; górę świata Mount Everest, najgłębsze jezioro Bajkał, najbardziej zaludniony kraj Chiny. Po śniadaniu i krótkim odpoczynku rozegrali mecz unihokej. Była również gimnastyka na przyrządach placu zabaw oraz kreatywne zabawy z klockami.

Po południu dzieci biorące udział w półkoloniach  poznawały mapę świata. Wnikliwie wspólnie ją analizowały, przypominały sobie miejsca, w których same były podczas podróży z rodzicami.Rozmawialiśmy o najważniejszych zabytkach i legendach związanych z danym miejscem pokazanym na mapie.

Tekst i foto. Agnieszka Krakowiak, Waldemar Gnoiński