LUTY
POŻYCZAJ Z GŁOWĄ

W ramach programu BAKCYL uczniowie gimnazjum wzięli udział w lekcji zatytułowanej „Pożyczaj z głową”. W swoim życiu człowiek decyduje się na określone inwestycje (zakup mieszkania, domu, etc.) i ponosi różnorakie wydatki (kupno samochodu, podróże, sprzęty domowe, ubranie, etc.), które często wiążą się z zadłużeniem. Produkty kredytowe są efektywnym narzędziem realizacji naszych celów, jeśli są użyte prawidłowo. Mogą też spowodować olbrzymie szkody w finansach osobistych, jeśli są wykorzystane nieprawidłowo lub nadużywane. Lekcja „Pożyczaj z głową” miała na celu pokazanie uczniom, jak we właściwy sposób korzystać z kredytów.

Po przebytej lekcji uczeń:

-stał się świadomym potrzeby zadania sobie następujących pytań, zanim się zadłuży:

*Czy to jest faktycznie potrzebne?

*Jaki rodzaj kredytu jest najlepszy?

*Ile to kosztuje?

*Czy będę w stanie spłacić zadłużenie? -potrafi odróżnić „dobre” i „złe” kredyty.

- rozumie znaczenie rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, RRSO.

- wie, kiedy wykorzystać różne produkty kredytowe.

- wie, jak bezpiecznie korzystać z różnych produktów kredytowych.