„ROMANTYCZNY ŚWIAT ADASIA M.”

KONKURS POLONISTYCZNY „ROMANTYCZNY ŚWIAT ADASIA M.”

Adam Mickiewicz jest pisarzem, którego dorobek literacki znany jest zarówno najmłodszym, trochę starszym, jak i tym najstarszym uczniom. Jego bajki, ballady, dramaty, poematy czy epopeja –to utwory, jakie w trakcie całej edukacji poznają wszyscy uczniowie. Tak było, jest i zapewne będzie  w następnych latach. Mickiewicz to niewątpliwie największy twórca polskiego Romantyzmu.

Z dorobkiem i biografią wieszcza zmierzyli się uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej oraz klas 2 i 3 gimnazjum w ramach konkursu polonistycznego „Romantyczny świat Adasia M.” Sześcioro śmiałków, wyłonionych z I etapu zmagań, rozegrało dziś walkę o tytuł znawcy twórczości Mickiewicza. Na szkolnej scenie zagościły reprezentacje najstarszych klas: Lyna i Karolina –klasa 7; Hania i Karolina –klasa 2 gimnazjum oraz Natalia i Michał –klasa 3 gimnazjum. Mężnie przebrnęli przez 8 konkurencji, w których odpowiedzieli na kilkadziesiąt pytań związanych z poetą oraz jego utworami.

Karty z udzielanymi przez nich odpowiedziami do jury sprawnie przekazywał uroczy asystent prowadzącej –Wojtek. Komisja –pani Ola i pan Piotr –równie szybko analizowała otrzymywane prace  i nie pozwoliła długo czekać na wyniki. Po dokładnej analizie przyznanych punktów –uczestnicy i zgromadzona publiczność –poznali werdykt, zgodnie z którym na podium znalazły się: na miejscu 3 –Lyna, na miejscu 2 –Karolina (klasa 2 gimnazjum), na miejscu 1 –Hania.

Każdy, kto choć raz znalazł się w roli uczestnika konkursu i musiał przezwyciężyć emocje występu przed publicznością, z pewnością zgodzi się z tym, że uczniowie biorący udział w rozgrywce w pełni zasłużyli na uznanie i otrzymane nagrody. Wielkie gratulacje dla nich wszystkichJ

Anna Opłat-Michalska