SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ HANNĄ NIEWIADOMSKĄ

Gościem specjalnym na pasowaniu uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej była Hanna Niewiadomska -
autorka licznych i popularnych wierszy dla dzieci.W spotkaniu autorskim z jej udziałem uczestniczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

Pani Hanna przeczytała kilka swoich wierszy z książki Bajczytanki Pani Hanki, a także opowiadała o swojej pracy oraz bawiła się z dziećmi w rymowanki. W wyniku zabawy w rymowanki powstały dwa wiersze Wesoła Szkoła i Radosna Biblioteka.

Dzieci były bardzo zaangażowane i chętnie zadawały pytania związane z pisaniem wierszy.

Na zakończenie spotkania uczniowie ustawili się w kolejce po zakup książki Bajczytanki Pani Hanki z autografem Wszyscy uczestnicy dostali również od autorki zakładki do książek.

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z poezją pani Hanny i zachęcenie najmłodszych do czytania.

Doszły nas również słuchy, że po spotkaniu, w jednej ze świetlic szkolnych, powstały pierwsze wiersze autorstwa naszych uczennic.

Katarzyna Gołubiew

Pozdrawiam,