SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY - TEATR BUFFO

Twórczość Kornela Makuszyńskiego jest ogólnie znana i bardzo lubiana. Jednym z jego bohaterów jest Adaś Cisowski, główna postać powieści, pt. „Szatan siódmej klasy”. O jego niezwykłej inteligencji, przenikliwości i sprycie czytały pokolenia uczniów.

Losy tego sympatycznego chłopca posłużyły Janowi Wojciechowi Krzyszczakowi                           do wyreżyserowania spektaklu, na który do Teatru Buffo udały się klasy 4, 5 i 6 szkoły podstawowej. Przedstawienie w klarowny sposób przybliżyło dzieciom misterną zagadkę detektywistyczną, z jaką zmierzył się tytułowy „szatan”. Dzięki aktorom: Beacie Pietroń, Tomaszowi Bielawcowi czy Markowi Fabianowi –młodzi widzowie doskonale się bawili, obserwując zmagania Adasia przy rozwiązywaniu tajemnicy  domu rodziny Gąsowskich. Miłosne perypetie głównego bohatera i uroczej panny Wandzi budziły na twarzach uczniów pełne zrozumienia uśmiechy Uśmiech.

Czas poświęcony obejrzeniu „Szatana z siódmej klasy” z pewnością został właściwie spożytkowany. Teraz można ze spokojem przystąpić do omawiania tej powieści podczas lekcji języka polskiego.