LUTY
THE BIG CHALLENGE 2017

Konkurs odbędzie się we wtorek 4 kwietnia 2017 r.

The Big Challenge jest międzynarodowym konkursem języka angielskiego, adresowanym do uczniów w wieku 12 – 16 lat. Konkurs powstał we Francji w 1999 roku, z inicjatywy grupy nauczycieli. Jego głównym celem jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. W Polsce konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów klas 5-6 szkoły podstawowej oraz uczniów klas 1-3 gimnazjum

Test konkursowy odbywa się w trybie online, na komputerze lub tablecie podłączonym do Internetu na czas trwania konkursu. Kwestionariusz testowy składa się z 45 pytań, dla każdego pytania możliwe są 4 odpowiedzi.  Pytania sprawdzają wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia, gramatyki i ogólnej znajomości kultury. Test obejmuje 4 poziomy trudności.

Nagrody

W konkursie THE BIG CHALLENGE nagrody przyznawane są wszystkim uczestnikom  konkursu -  każdy uczestnik, niezależnie od uzyskanych wyników, otrzymuje dyplom THE BIG CHALLENGE oraz plakat Nowego Jorku lub Londynu.

Nagrody dodatkowe przyznawane są uczniom, którzy uzyskają najwyższe noty w ustalonych klasyfikacjach:.

– The SCHOOL Award: w każdej szkole, uczeń który zdobył najlepszy wynik w danym poziomie, otrzyma medal The School Award.

– ponad 50% uczniów otrzyma nagrodę dodatkową.

– Nagrody na poziomie regionalnym: dla najlepszego ucznia z każdego województwa, na każdym z 4 poziomów przewidziane są nagrody specjalne: prestiżowy Złoty Dyplom, koszulki The Big Challenge oraz puchary SUPER REGIONAL CUP.

– Nagrody na poziomie krajowym: dla 5 pierwszych uczniów w rankingu krajowym, na każdym z 4 poziomόw przewidziana jest NAGRODA SPECJALNA THE BIG CHALLENGE a także prestiżowy puchar NATIONAL CUPwspaniały Złoty Dyplom « First Class National Honours » oraz koszulka.

– OFICJALNY CERTYFIKAT: każdy uczeń może samodzielnie wydrukować ze swojego konta The Big Challenge swój imienny OFICJALNY CERTYFIKAT wraz z uzyskanymi wynikami we wszystkich trzech klasyfikacjach. Zaświadczenie jest oficjalnym dokumentem Big Challenge potwierdzającym poziom językowy ucznia.

Szczegóły konkursu: http://www.thebigchallenge.com/pl/

zdjęci źródło: http://www.thebigchallenge.com/pl/