CZERWIEC
TRZECI DZIEŃ NA ZIELONEJ SZKOLE

Trzeci dzień ZIELONEJ SZKOŁY rozpoczął się od wcześniejszej o godzinę pobudki i śniadania. Przed nami była piesza wycieczka wszystkich uczniów do Termy Bukowina Tatrzańska 940 m n.p.m.  Trasę około 8 km, prawie cały czas pod górę pokonaliśmy w 1,5 godziny. Wielkie uznanie dla uczniów klas 1 – 3, którzy świetnie się spisali i pokazali swoją wspaniała kondycję.

W Termach Bukowiny Tatrzańskiej uczniowie skorzystali z wielu atrakcji w postaci różnych basenów rozmieszczonych pod dachem jak i na zewnątrz z wodą o temperaturze 38 o C, zjeżdżalni rurowych, jacuzzi oraz zmagali się z dosyć silnym prądem tzw. „rwącej rzeki” w pięknej scenerii przedstawiającej wewnętrzną część jaskini. Po trzygodzinnym pobycie w termach powracaliśmy tą samą 8 kilometrową tracą ale już z górki.

Po godzinnym odpoczynku po obiedzie odbyły się kolejne atrakcyjne zajęcia z instruktorami. Uczniowie gimnazjum z klasą VI odbyli ciekawe ćwiczenia z paintball. Klasy 1 – 3 rozgrywała unihokej, a klasy 4 – 5 baloniadę oraz siatkówkę.

Zdjęcia: Marlena Pyrka i Waldemar Gnoiński

Tekst: Waldemar Gnoiński