TYDZIEŃ EDUKACJI INFORMATYCZNEJ W ARGONAUT

Godziny Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięło w niej dotychczas udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata.

W 2015 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 7-13 Grudnia, 2015.

Tekst źródło: http://godzinakodowania.pl/

Uczniowie naszej szkoły od klasy 2 szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjalnej w minionym tygodniu aktywnie uczestniczyli w „Tygodniu Edukacji Informatycznej”. Na lekcjach informatyki rozwiązywali łamigłówki z Angry Birds, tworzyli figury jeżdżąc po lodzie (przydało się trochę matematyki przy obliczaniu kątów), czy tworzyli grę z Flappym, którą później mogą się bawić na swojej komórce. W tym roku doszły dwa nowe zestawy łamigłówek o znanych uczniom tematach: Star Warsi Minecraft, które zdobyły bardzo dużą popularność. Zadania kończyły się wydrukiem certyfikatu.

Waldemar Gnoiński