UCZNIOWIE KLASY V DOTYKALI MILIONY

Denominacja wyrwała z naszych portfeli miliony pozostawiając złotówki. Jednak wielu z nas z sentymentem wraca do tych banknotów które miały swój urok i czar.

Klasa 5 miała możliwość dzięki uprzejmości Taty Marysi na lekcji historii dotknąć tych właśnie milionów. Oprócz banknotów sprzed denominacji mogliśmy zobaczyć MARKI POLSKIE z 1918 roku jak i banknoty z okresu międzywojennego. Lekcję wzbogaciły również okolicznościowe monety, które Mennica bije na największe święta państwowe.

Żywa lekcja historii gdzie można dotknąć i na własne oczy zobaczyć dzieje zamknięte w banknotach i monetach, zostaje na długo w pamięci. A takich lekcji jest wiele w naszej szkole a to tylko jedna z nich.

Piotr Kania