WARSZTATY W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Młodzież szkolna, tj klasy 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 i 3 Gimnazjum brała udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej pt."Sztuka...  Akcja!". Animatorka Ewelina w interesujący sposób opowiedziała nam o zrodzonej w latach 50-tych ubiegłego wieku sztuce performatywnej. Opowiadała o tym na czym polega performance i czym różni się od happeningu czy flash-mobu. Mieliśmy możliwość obejrzenia kilku bardzo ciekawych przedstawień, dzięki którym można zrozumieć różnice pomiędzy tymi konkretnymi rodzajami sztuki. Poznaliśmy kilka wielkich i bardzo ciekawych twórców min. Marinę Abramovic, czy naszego Tadeusza Kantora. W drugiej części warsztatów młodzież miała okazję stworzyć własny happening, czy performance na zadany przez panią Ewelinę temat. Trzeba przyznać, że wszystkie prezentacje były mistrzowskie - trafiały w sedno, a przy tym wszyscy dobrze się bawili.

Anna Mądra