PL EN DE FR
18
GRUDZIEŃ
„WIGILIA DLA SENIORÓW" - LICYTACJA PRODUKTÓW CERAMICZNYCH
„WIGILIA DLA SENIORÓW" - LICYTACJA PRODUKTÓW CERAMICZNYCH

    Henryk Sienkiewicz powiedział kiedyś, że „dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie”. Tą maksymą zapewne kierowali się rodzice biorący udział w świątecznej licytacji. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na dodatkowe wsparcie stowarzyszenia MALI BRACIA UBOGICH - przyjaciół osób starszych - funkcjonującego w Polsce od 2002 roku i zajmującego się szeroko rozumianym wsparciem dla osób starszych – od rozmów, wspólnych wyjść do kina/teatru, poprzez organizację uroczystości, aż po wsparcie finansowe. We wszystkich swoich działaniach wolontariusze i pracownicy „małych braci” kierują się mottem: „kwiaty przed chlebem”. Ta dewiza podkreśla znaczenie tworzenia relacji opartych na przyjaźni i empatii pomiędzy wolontariuszem a podopiecznym. Celem stowarzyszenia jest poprawa jakości życia osób starszych poprzez przeciwdziałanie ich izolacji i wyobcowaniu społecznemu. 13 i 14 grudnia licytowaliśmy produkty ceramiczne, które były oryginalne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, a w ich wykonanie zaangażowani byli wszyscy uczniowie. Za szczególną pomoc i wsparcie nad projektem dziękujemy Pani Ani Mądrej. W imieniu podopiecznych stowarzyszenia bardzo dziękujemy za okazane serce, za pamięć, za możliwość uczestnictwa w zorganizowanej przez stowarzyszenie wigilii oraz za każdą złotówkę zebraną podczas licytacji – dziękujemy! Kolejny już raz pokazali Państwo, że macie ogromne serca i chęć niesienia pomocy innym. Tegoroczna kwota zebrana podczas licytacji e ubiegłoroczną w 100%. Udało nam się zebrać 10 275zł, które już trafiły na konto stowarzyszenia.
Pamiętajmy, o tym co powiedział Święty JPII, że „człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Dziękujemy! Jesteście wspaniali.

zdjęcie źródło: http://lublin.caritas.pl/80-zl-na-poczucie-godnosci-w-swieta-bozego-narodzenia?gclid=CjwKCAiA693RBRAwEiwALCc3u75an7OKACiKg952BorSX0gVL5Ef3Q7ZuAzAzEEDN57ouzAixZJKnhoCjU8QAvD_BwE

 

 

Sylwia Dąbrowska