WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA MICHAŁA JANOCHY

19 października w nasze szkolne progi zagościł dostojny gość ksiądz biskup Michał Janocha. Wielebny, na zaproszenie pani dyrektor i pani prezes, wraz z towarzyszącym mu duchowieństwem parafii św. Bartłomieja Apostoła w Rybiu, tj. ks. proboszczem Bartłomiejem i ks. wikariuszem Jackiem, przybył, aby poświęcić budynek szkoły.

Swoją wdzięczność  splecioną w bukiet kwiatów społeczność uczniowska przekazała na ręce księdza biskupa. Piotr Zubek w imieniu uczniów klasy 3 gimnazjum podziękował za udzielenie dzień wcześniej sakramentu bierzmowania.

Po uroczystym poświęceniu szkoły dostojni goście wraz z panią dyrektor i panią prezes udali się na zwiedzanie budynku. Niezwykle miło było słyszeć pochwały na temat miejsca naszej pracy z ust tak znakomitej osoby. Spotkanych, w trakcie spaceru szkolnymi korytarzami, uczniów biskup żartobliwie i z uśmiechem pytał o bieżące lekcje. Z satysfakcją stwierdzał, że zna odpowiedzi na wszystkie przedstawiane przez dzieci zagadnienia lekcyjne.

Składamy podziękowania za wizytę i cieszymy się, że minęła ona w tak serdecznej atmosferze.

Piotr Kania