WYCIECZKA DO TORUNIA KLAS 0 I 3B

26 września klasa 0 i kl.IIIb odwiedziły piękne miasto Mikołaja Kopernika.

Uczniowie w Planetarium zobaczyli film "Cudowna Podróż". W trakcie seansu poznali gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Udali się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyli również, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna, chmury na Jowiszu oraz poznali Słońce jako jedną z gwiazd. Odwiedzili Dom Legend Toruńskich i Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie własnoręcznie zrobili pierniczki. Zwiedzanie Torunia umiliła gra terenowa na Starym Rynku, podczas której klasy musiały odnaleźć opisane obiekty i sfotografować je. Sprytni Argonauci zaliczyli wszystkie punkty gry - znaleźli złotego osła, kota na dachu jednej z kamienic, flisaka, wokół którego znajdowały się żaby, Kamienicę pod Gwiazdą, pomnik Mikołaja Kopernika, statek, który schowany był na dziedzińcu Ratusza itd.

Radością dla dzieci było kupowanie pamiątek i pysznych toruńskich pierników. Wycieczka była niezwykle interesująca.

Marlena Pyrka