WYCIECZKA DO WILANOWA KLASY 1B I 2C

Podczas wizyty u króla klasa Ib i IIc udały się na spacer po apartamentach królewskich, aby zobaczyć najstarszą część Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W dawnej rezydencji władcy uczniowie natrafili na liczne jego portrety oraz malowidła sławiące jego mężne czyny. Rozwiązując karty zadań i przypatrując się malowidłom w dawnej bibliotece królewskiej dzieci mogły dowiedzieć się jak przebiegała edukacja króla, jakie książki gromadził władca, ale także zobaczyć, w co ubierał się Jan III oraz ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Ponadto dzieci mogły przyjrzeć się królewskim komnatom i dowiedzieć się, dlaczego król i królowa przyjmowali gości w swoich własnych sypialniach. Barwne anegdoty z życia Jana III pozwoliły młodym odkrywcom poznać nie tylko wilanowski pałac, ale przede wszystkim króla zwanego Lwem Lechistanu.

Katarzyna Hawryluk