WYCIECZKA KLASY II C DO FABRYKI WEDLA

Dzięki uprzejmości jednego z rodziców, uczniowie klasy II c mieli okazję zwiedzić Fabrykę Wedla. Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce. Drugoklasiści zobaczyli tam piękną galerię rzeźb z czekolady.

Prowadząca opowiedziała nam historię marki Wedel i z jakich smakołyków ona słynie. Wielką niespodzianką było wejście dzieci na produkcję linii Venus i halę produkcyjną Torcików Wedlowskich.

Argonauci zobaczyli jak robi się czekoladę nadziewaną i obserwowali jak powstają torciki - od wafelka do ręcznego dekorowania każdego z nich. Słodką przyjemnością był czekoladowy poczęstunek wedlowskich przysmaków, gorącej czekolady i pianek. Oglądając filmy o pochodzeniu kakao uczniowie zajadali się słodkościami. Argonauci zobaczyli też historyczną Salę Wedla, Pracownię Rarytasów i ogromną makietę miasteczka Wedel wykonaną z czekolady.

Na koniec wszyscy dostali słodkie upominki.

Wycieczka do Fabryki Wedla była niezapomnianą przygodą, nauką i pyszną przyjemnością.

Marlena Pyrka