KWIECIEŃ
ŹRÓDŁA MARZEŃ – KONKURS LITERACKI

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do ogólnopolskiego konkursu literackiego „Źródła marzeń”. Uczestnicy zmagań w I etapie rozgrywek pisali pracę, która obejmowała zagadnienia dotyczące wybranego kręgu tematycznego –„Opowieści z Narnii” lub „Harrego Pottera”. Jej wynik decydował o zakwalifikowaniu się do finału. Udało się to dwóm uczennicom: Emilce z klasy 4 i Karolinie z klasy 1 gimnazjum.

II etap konkursu odbył się w warunkach zbliżonych do tych, o których mowa na stronach powieści C. S. Lewisa czy J. K. Rowling. W komnatach prawdziwego zamku dziewczyny nie tylko zmierzyły się z kolejnymi arkuszami testowymi. Mogły również poczuć wyjątkowy klimat miejsc, opisywanych w doskonale im znanych utworach.

Mimo że w tegorocznej edycji nie udało się zdobyć najwyższego podium, to naszym reprezentantkom należą się wyrazy prawdziwego uznania. Znalazły się w gronie najlepszych w całym kraju znawców „Opowieści z Narnii” czy sagi o „Harrym Potterze”. Serdecznie gratulujemy!

Anna Oplat-Michalska