DZIEŃ RODZINY 29 MAJA 2017

Grunt to rodzinka!

Dzisiaj po południu na boisku szkolnym bawili się nie tylko mali ARGONAUCI, ale również ich kochani Rodzice, bo obchodziliśmy Dzień Rodziny.

Dzieci razem z rodzicami uczestniczyły w licznych zabawach rodzinnych takich jak: taniec z rodzicem, mamy skaczą na skakankach, balonowy zwierzyniec i inne.

Po obu stronach boiska wyrosły, jak grzyby po deszczu, różne stoiska z atrakcjami: przy których dzieci i rodzice mogli bawić się w języku angielskim i hiszpańskim, malować uśmiechnięte buzie, rzucać do celu, wymyślać wyliczanki rodzinne, wyginać język w polskich łamańcach, konstruować spadochrony i samoloty, dmuchać ogromne bańki, łowić rybki, przebierać się i wykonywać bardzo kreatywne zdjęcia, tworzyć przepiękne kartki dla rodziców, budować z klocków i inne.

W czasie przerw w zabawie, uczestnicy częstowali się smacznymi przekąskami, aby  nabrać siły do kolejnych konkurencji.

Podczas wszystkich zabaw dzieci zbierały żółte piegi, które zostały dokładnie podliczone, a zwycięzcy otrzymali upominki i wielkie brawa.

W czasie uroczystości odbywały się dwa konkursy na „Rodzinną wyliczankę” i „Kartkę  dla mamy i taty”. Pani Dyrektor przeczytała najpiękniejszą wyliczankę i nagrodziła zwycięzcę oraz przedstawiła twórcę najładniejszej kartki dla rodziców.

Niezwykle widowiskową atrakcją był mecz piłki ręcznej Rodzice kontra Nauczyciele. Obie strony bardzo mocno rywalizowali ze sobą, a dzieci bardzo głośno kibicowały skandując: Na – u – czy – cie – le ! , a później Ro – dzi – ce! Po meczu dorosłych, przyszedł czas na rozgrywki piłki ręcznej uczniów.

Oba mecze były wspaniałe, to były piękne przykłady niezwykłej rywalizacji i precyzyjnych podań. Wszyscy byli zwycięzcami! Brawo!

Dziękujemy Rodzicom, Dzieciom, Nauczycielom i Organizatorom, czekamy na Was w przyszłym roku na Dniu Rodziny!

Anna Kropiewnicka-Mielko