Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 28 listopad 2022 13:35

Fotowoltaika na gospodarstwie - czy warto?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
 Fotowoltaika na gospodarstwie - czy warto? Fotowoltaika na gospodarstwie - czy warto? unplash

Troska o środowisko coraz częściej skłania właścicieli nieruchomości do zastosowania innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej inwestuje się w urządzenia takie jak pompy ciepła czy panele słoneczne. Jeśli zależy nam na pozyskiwaniu energii z energooszczędnych źródeł, zakup fotowoltaiki będzie trafionym wyborem. Jakie jeszcze argumenty przemawiają na korzyść systemy PV? Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto wyposażyć gospodarstwo w fotowoltaikę!

Atrakcyjne programy dopłat

Zarówno zakup, jak i profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej, oznacza niemałe koszty inwestycji na początek. Inwestycja w panele słoneczne może okazać się tym bardziej opłacalna, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z przystępnych programów dofinansowania. Jakie istnieją ogólnodostępne programy dofinansowania? 

  • Ulga termomodernizacyjna - jest bezterminowa i obejmuje odliczenie wydatków na instalację fotowoltaicznej w wysokości minimum 25% kosztów inwestycji.
  • Ogólnopolski Program Agroenergia - zakłada finansowanie jedynie nowych projektów związanych z instalacją fotowoltaiczną. Celem uzyskania dotacji jest zaspokojenie potrzeb własnego gospodarstwa. Skorzystanie z tej formy dofinansowania umożliwia realizację przedsięwzięć związanych m.in. z zakupem i montażem fotowoltaiki. 

Więcej informacji na temat systemu dopłat do gospodarstwa rolnego znajdziesz pod adresem: https://sunergo.pl/dofinansowanie-fotowoltaiki-dla-rolnikow/.

Fotowoltaika a gospodarstwo - o tym należy pamiętać!

Jeśli prowadzimy własne gospodarstwo i zależy nam na pozyskiwaniu energii w ekologiczny sposób, warto pamiętać również o innych formach dofinansowania. Oprócz tego, że rolnicy mają możliwość skorzystania z ogólnopolskiego systemu dopłat, przysługują im także regionalne dofinansowania do fotowoltaiki jak np. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, czy Regionalnych Programów Operacyjnych. Najlepiej z aktualnymi opcjami dopłat zapoznać się za pośrednictwem stron internetowych, lub odwiedzając jednostki osobiście. Dzięki temu rolników zalicza się do uprzywilejowanych inwestorów, którzy będą mogli skrócić okres zwrotu inwestycji dzięki korzystnym sposobom dofinansowania. Po więcej informacji na temat instalacji systemu PV, zajrzyj na stronę: https://sunergo.pl/.

Fotowoltaika dla rolników - o czym warto wiedzieć?

Fotowoltaika dla rolników - o czym warto wiedzieć?

Fotowoltaika - co zyska Twoje gospodarstwo? 

Inwestycja w panele słoneczne to dobry pomysł nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych. Także właściciele gospodarstw mogą korzystać z alternatywnych źródeł energii i poszukiwać ekologicznych rozwiązań. Jakie są zalety wyposażenia w fotowoltaikę? Oto niektóre z nich: 

  • Większa niezależność energetyczna - dzięki czemu gospodarstwa zaczną uniezależniać się od rosnących cen prądu i zakładów elektroenergetycznych. Dzięki systemowi PV będziemy mogli uniknąć niespodziewanych awarii lub przerw w dostawie prądu.
  • Poprawa stanu środowiska naturalnego - właściciele gospodarstw rolnych mogą stać się przyjaźni środowisku, jeśli nie przyczyniają się do wzrostu m.in. zanieczyszczeń chemicznych lub emisji dwutlenku węgla. 
  • Racjonalne wykorzystanie przestrzeni - w przypadku gospodarstw rolnych, grunty i inne tereny zimne wykorzystywane są pod wykonanie określonego rodzaju prac. Z kolei wolną przestrzeń w gospodarstwie warto przeznaczyć pod zamontowanie fotowoltaiki. Dzięki temu nie tylko zyskamy na produkcji rolnej, ale również wytwarzaniu energii elektrycznej i zmniejszeniu kosztów eksploatacji. 
  • Zwiększony zakres możliwości - zaoszczędzone na energii elektrycznej pieniądze, można przeznaczyć na inne inwestycje, które przyczynią się do większego rozwoju prowadzonej działalności gospodarczej. Zakup nowych maszyn i stawianie na nowoczesne technologie oznacza również, że fotowoltaika jest jednym z elementów przyszłościowego budownictwa.