Wydrukuj tę stronę
czwartek, 07 lipiec 2022 15:44

Jakie są zalety stosowania nawilżacza powietrza?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
nawilżacze powietrza nawilżacze powietrza pixabay

Przebywanie w pomieszczeniach o bardzo niskiej wilgotności powietrza może utrudniać codzienne funkcjonowanie i powodować duży dyskomfort.

Na szczęście obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które zwiększają wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Urządzenia te to nawilżacze powietrza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych urządzeń. Wśród nich są nawilżacze, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. One także występują w bardzo różnych rodzajach, a to znaczy, że każdy może wybrać nawilżacz powietrza, który będzie idealnie dostosowany do jego potrzeb.

Dlaczego warto kupić ewaporacyjny nawilżacz powietrza?

Ilość wilgoci w pomieszczeniach zmienia się w zależności od pogody i pory roku. W miesiącach jesienno-zimowych, gdy działa ogrzewanie, poziom wilgotności jest dość niski, zaś latem na ogół znacząco się zwiększa. Zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka wilgotność powietrza nie jest korzystna i może być przyczyną bardzo różnych problemów – także zdrowotnych. Niska wilgotność powoduje suchość skóry, wywołuje podrażnienie górnych dróg oddechowych i oczu. Wysoka przyczynia się o rozwoju szkodliwych bakterii.

Jakie są rodzaje nawilżaczy powietrza?

Na rynku dostępne są nawilżacze elektryczne bardzo różnych rodzajów. Zainteresowanych wydajnymi nawilżaczami powietrza odsyłamy na stronę https://www.hitexa.pl/produkty/nawilzacze-powietrza-elasteam. Klienci mogą kupić nawilżacze ultradźwiękowe. Ten rodzaj nawilżaczy znajduje zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak i w przemyśle. Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza mogą by stosowane także w budynkach użyteczności publicznej. Ten typ nawilżaczy emituje ultradźwięki, które rozbijają cząsteczki wody, wytwarzając przyjemną mgiełkę. Nie wszystkie nawilżacze ultradźwiękowe wyposażone są w opcję mgiełki. Urządzenia te można jednak podłączyć do klimatyzacji i także cieszyć się miłym mikroklimatem. Na rynku dostępne są także nawilżacze elektrodowe (mogą pracować z twardą wodą), rezystorowe i cieszące się coraz większym zainteresowaniem nawilżacze ewaporacyjne.