• Jak zrobić domowy nawóz do pielęgnacji storczyków?

    Jak zrobić domowy nawóz do pielęgnacji storczyków?

  • Przewodnik zakupowy - co warto wiedzieć przed zakupem fotela masującego?

    Przewodnik zakupowy - co warto wiedzieć przed zakupem fotela masującego?

  • Ekologiczne metody wspomagania wzrostu pomidorów

    Ekologiczne metody wspomagania wzrostu pomidorów

  • Salony meblowe w Polsce – przewodnik po najlepszych miejscach

    Salony meblowe w Polsce – przewodnik po najlepszych miejscach

  • Co warto wiedzieć na temat geowłókniny?

    Co warto wiedzieć na temat geowłókniny?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
poniedziałek, 23 styczeń 2023 13:52

Części zamienne do podkaszarek ogrodowych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
części zamienne do wykaszarek części zamienne do wykaszarek Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Zadbany trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Do jego pielęgnacji używamy zwykle kosiarek. Jednak w niektórych przypadkach, lepiej sprawdzi się podkaszarka. Będzie szczególnie użyteczna, w trudno dostępnych miejscach, do których zwykła kosiarka się nie zmieści. Niestety, jak wiele innych sprzętów, podkaszarka czasem się psuje. Wtedy potrzebne są do niej części zamienne. 

 

  1. Kosiarka, podkszarkra czy kosa spalinowa?
  2. Części zamienne do wykaszarek
  3. Cewka zapłonowa - co warto wiedzieć?

Kosiarka, podksaszarka czy kosa spalinowa?

Kosiarka spalinowa przydaje się w ogrodach, których powierzchnia jest większa niż 100 mkw. To urządzenie świetnie sprawdzi się na równym podłożu, bez wzniesień lub trudno dostępnych zakamarków. Kosy spalinowe są użyteczne w ogrodach po powierzchni do 150 mkw. Mogą też służyć do przycinania żywopłotów. Natomiast wykaszarka lub podkaszara (tych słów można używać wymiennie), znajduje zastosowanie do ścinania trawy, na działkach mniejszych niż 150 mkw. Niestety, jak każdy sprzęt, w trakcie użytkowania ulega ona zniszczeniu. Wtedy potrzebne są części zamienne do wykaszarek, co sprawia, że nie musimy kupować nowej maszyny.

Części zamienne do wykaszarek 

Kiedy stwierdzimy, że podkaszarka nie pracuje prawidłowo, sprawdźmy co się stało. Zazwyczaj nie ma potrzeby wymiany urządzenia na nowe. Wystarczy dokupić odpowiednią część zamienną i, jeśli potrafimy, zamontować ją samodzielnie. Po zakończeniu uzytkowania, trzeba sprawdzić takie części jak cewka zapłonowa, cylindry i głowice, gaźniki, i inne elementy skadowe urządzenia. Dobrze też zobaczyć, co dzieje się z linką stalową. Części należy dopasować do modelu urządzenia, ale w na szczęście w ofercie sklepów ogrodniczych, znajdziemy je bez problemu.

Cewka zapłonowa - co warto wiedzieć? 

Jednym z najważniejszych elementów wykaszarki jest cewka zapłonowa. Bez niej, uruchomienie urządzenia jest niemożliwe. Dlatego, po każdym koszeniu, dobrze jest sprawdzić w jakim jest stanie. Do tego będzie potrzebny tester iskry, dostępny w każdym sklepie stacjonarnym i internetowym. Koniec testera należy zaczepić o przewód cewki a drugi o głowicę cylindrów. Potem trzeba puścić w ruch koło zamachowe. Wskazania testera pokażą, czy iskra się pojawia, czy nie. W tym drugim przypadku, oznacza to, że cewka jest zepsuta i trzeba wymienić ją na nową. Warto też wraz z cewką wymienić świecę zapłonową. Można to wykonać samodzielnie - odkręcić niesprawną część i na jej miejscu umieścić nową. Lepiej jednak skorzystać z pomocy specjalisty, ponieważ nieprawidłowy montaż, może doprowadzić do zniszczenia całego urządzenia.

 

  • Jak zrobić domowy nawóz do pielęgnacji storczyków?
    Jak zrobić domowy nawóz do pielęgnacji storczyków?

    Storczyki, to jedne z najpopularniejszych kwiatów domowych, cenione za ich spektakularne kwiaty i stosunkowo łatwą pielęgnację. Aby jednak, cieszyć się obfitym kwitnieniem, warto zadbać o odpowiednie nawożenie. Odpowiedź na pytanie, jak pobudzić storczyki do kwitnienia, może być prostsza niż się wydaje - wystarczy przygotować domowy nawóz z łupin cebuli, który zasila rośliny w niezbędne składniki odżywcze.

    Written on czwartek, 25 kwiecień 2024 10:37
  • Przewodnik zakupowy - co warto wiedzieć przed zakupem fotela masującego?
    Przewodnik zakupowy - co warto wiedzieć przed zakupem fotela masującego?

    W dzisiejszych czasach fotel masujący stał się synonimem efektywnego sposobu na relaks i dbanie o zdrowie w zaciszu własnego domu. Dzięki postępowi technologicznemu, fotel masujący oferuje szerokie spektrum funkcji, które mogą znacząco poprawić jakość życia. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto jednak zrozumieć kluczowe aspekty, które pomogą wybrać model idealnie odpowiadający potrzebom użytkownika.

    Written on poniedziałek, 22 kwiecień 2024 18:34
  • Ekologiczne metody wspomagania wzrostu pomidorów
    Ekologiczne metody wspomagania wzrostu pomidorów

    W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i potrzeby zrównoważonego rolnictwa, coraz więcej uwagi poświęca się alternatywnym metodom nawożenia roślin. Pomidory, popularne warzywa w naszych ogrodach, wymagają szczególnie starannej pielęgnacji. Chociaż gotowe nawozy mineralne oferują szybkie rezultaty, ich nadużywanie może prowadzić do zasolenia gleby oraz przenawożenia roślin. W tym kontekście, naturalne metody odżywiania pomidorów zyskują na znaczeniu jako bezpieczne, zdrowe i ekonomiczne rozwiązanie.

    Written on poniedziałek, 22 kwiecień 2024 16:29
  • Salony meblowe w Polsce – przewodnik po najlepszych miejscach
    Salony meblowe w Polsce – przewodnik po najlepszych miejscach

    Gdy szukamy idealnych mebli do naszego domu lub mieszkania, salony meblowe stają się miejscami, gdzie nasze marzenia o pięknych i funkcjonalnych wnętrzach mogą się spełnić. Warszawa i Poznań, jako dwa z największych miast w Polsce, oferują szeroki wybór salonów meblowych, które przyciągają klientów swoją różnorodnością oraz jakością oferowanych produktów.

    Written on piątek, 19 kwiecień 2024 13:53
  • Co warto wiedzieć na temat geowłókniny?
    Co warto wiedzieć na temat geowłókniny?

    Geowłóknina to materiał syntetyczny, który powstaje w toku obróbki włókien poliestrowych lub polipropylenowych. Tworzywo charakteryzuje się dużą wytrzymałością i zdolnością dopasowania się do kształtu podłoża.

    Written on czwartek, 18 kwiecień 2024 18:34