1. Wyposażenie dopasowane do potrzeb użytkowników
Rozważając inwestycję w domek holenderski musisz wiedzieć, że obiekt ten będzie z reguły gotowy do zamieszkania. To jednak od Ciebie i od Twojego budżetu zależy, jakie wyposażenie się w nim znajdzie. Jeśli nie wiesz więc, która oferta na domek holenderski najlepiej wpisze się w Twoje oczekiwania, koniecznie odwiedź proponowaną stronę. Tutaj prześledzisz cały wachlarz możliwości – od w pełni wyposażonych domków, gwarantujących pełen komfort użytkowania, aż po budżetowe modele, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się funkcjonalną przestrzenią, bez nadmiernego obciążania swojego budżetu. W pierwszym przypadku możesz liczyć m.in. na oświetlenie LED, ogrzewanie elektryczne i lepszą izolację, w drugim natomiast na podstawowe wyposażenie aneksu kuchennego, sypialni i łazienki.
2. Mobilność
Zaletą, o której zdecydowanie warto wspomnieć, będzie również wysoki poziom mobilności. Domek holenderski to bowiem stosunkowo lekka konstrukcja, którą przewieźć możesz w dowolne miejsce. Zanim jednak ustawisz go na działce, konieczne będzie wynajęcie lawety transportowej. Musisz wiedzieć bowiem, że mobilne domy nie są pojazdami w świetle obowiązującego w naszym kraju prawa. W praktyce oznacza to, że nie mogą one poruszać się po drogach na równi z zarejestrowanymi legalnie samochodami.
3. Szeroki dostęp do różnorodnych ofert
Jak już zostało wspomniane, domki holenderskie mogą występować w różnych wariantach, co uwarunkowane jest w znacznej mierze ich metrażem. Wzrost zainteresowania takimi rozwiązaniami skutkuje z kolei coraz większą ilością ofert, pojawiających się na rynku. Dzięki temu dostęp do mobilnych domów nie stanowi już większych trudności. Dodatkowo firmy, zajmujące się sprzedażą domków holenderskich, mogą oferować swoim klientom:
-
transport konstrukcji we wskazane miejsce,
-
ustawienie domku mobilnego na działce,
-
wypoziomowanie konstrukcji.
Wszystko to sprawia, że zakup ten staje się znacznie łatwiejszy, niż to było jeszcze zaledwie kilka lat temu.
4. Konkurencyjne ceny
Rosnąca liczba firm, zajmujących się sprzedażą domków holenderskich, warunkuje również dużą konkurencyjność cenową. Tym samym inwestor może zakupić:
-
używany domek holenderski już za ok. 30 tys. zł,
-
nowy dom mobilny za cenę, oscylującą w granicach 100-200 tys. zł.
Musisz wiedzieć jednak, że zakup używanego domku za nieco niższą cenę będzie z reguły wiązał się z koniecznością przeprowadzenia remontu, wpływającego na ostateczne koszty całej inwestycji. Niezależnie od dokonanego wyboru, jej wysokość będzie z pewnością znacznie niższa, niż w przypadku budowy wolnostojącego domu lub zakupu mieszkania w budownictwie wielorodzinnym.
5. Inwestycja kapitału
Czy domek holenderski może stanowić formę inwestycji posiadanego kapitału? Oczywiście, że tak! Postawienie na działce takiego obiektu pozwala bowiem korzystać z jego funkcjonalności przez szereg kolejnych lat. Dodatkowo może on również zyskać na wartości z biegiem czasu. Odpoczynek za miastem i bliskość przyrody to rozwiązania, cieszące się bowiem sukcesywnie rosnącą popularnością. To właśnie dlatego część inwestorów decyduje się na korzystną sprzedaż lub wynajem domku turystom, co może stanowić dodatkowe źródło dochodu. Co ważne, dotyczy to nie tylko domków, ustawionych w miejscowościach, będących popularnym celem podróży, ale również i w tych, położonych na uboczu, gwarantujących spokojny czas i cichą przestrzeń do odpoczynku.