poniedziałek, 20 grudzień 2021 14:41

Czy warto kupić podkaszarkę akumulatorowa?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kosa akumulatorowa kosa akumulatorowa

Żadnego z miłośników ogrodnictwa i pracy na działce nie trzeba przekonywać, że pięknie skoszony trawnik ma ogromne znaczenie.

Pozwala uzyskać harmonijną aranżacje ogrodu, przy wyeksponowaniu najważniejszych jego części i klombów. Wykaszarka to obok zwykłej kosiarki przydatne narzędzie, które pomaga regularnie kosić miejsca trudno dostępne. Na rynku dostępne są urządzenia spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Dlaczego warto zwrócić uwagę na podkaszarki akumulatorowe?podkaszarka akumulatorowa

podkaszarka akumulatorowa

Podkaszarka akumulatorowa vs. spalinowa

Najważniejszy jest wybór urządzenia, które pozwoli nam zadbać o ogród wygodnie, przy jak najmniejszym nakładzie sił. Jak podkaszarka do trawy akumulatorowa prezentuje się w porównaniu ze sprzętem spalinowym? Wykaszarka spalinowa to urządzenie, które wymaga dość sporo czynności obsługowych i konserwacyjnych. Oprócz zakupu paliwa (i doboru mieszanki), konieczny jest regularny serwis, w tym wymiana świecy zapłonowej. W czasie pracy kosa spalinowa jest hałaśliwa, a charakterystyczny zapach spalin może odstręczać.

 

Podkaszarka akumulatorowa pozwala uzyskać pięknie przystrzyżony trawnik, a jednocześnie jest lżejsza niż jej siostrzana spalinowa wersja. Użytkownik nie musi myśleć o zakupie paliwa lub doborze mieszanki ani wdychać niezdrowych spalin. Jedyną czynnością związaną z obsługą, jakiej wymaga kosa akumulatorowa, jest regularne naładowanie baterii przed rozpoczęciem pracy. Urządzenia tego typu zyskują na popularności, a do tego są o wiele lżejsze niż wykaszarki spalinowe.

Podkaszarka akumulatorowa vs. elektryczna

Niektórzy ogrodnicy amatorzy i profesjonaliści decydują się na rozwiązania elektryczne. Jednak takie kosy wymagają stałego podłączenia do źródła prądu, a na niektórych działkach dostęp do niego jest utrudniony. Owszem, zwykle kabel zamontowany przez producenta jest bardzo długi, ale nie rozwiązuje to wszelkich problemów. W czasie wykaszania kabel może się plątać pod nogami i utrudniać bezpieczne przeprowadzenie prac.

Kosa na akumulator pozwala uniknąć tych kłopotów. Chociaż urządzenia są nieco droższe od elektrycznych, ogromną zaletą pozostaje brak kabli. Nie musimy szukać gniazda elektrycznego ani martwić się, że w czasie prac ogrodowych potkniemy się o leżący na trawie kabel. Bezpieczeństwo wykaszania i duży komfort dla użytkownika przekonały wielu, że podkaszarka na akumulator to godne zainteresowania rozwiązanie.

kosa akumulatorwa

kosa akumulatorwa

Podkaszarki akumulatorowe - zalety

  • Duża wygoda użytkowania - nie trzeba uzupełniać paliwa ani rozciągać kabli
  • Cicha praca i brak spalin
  • Niska waga urządzenia, pozwalająca pracować dłużej
  • W wielu modelach regulowana teleskopowo rękojeść
  • Pozytywne opinie użytkowników

Gdzie kupić podkaszarki akumulatorowe?

Podkaszarka na baterie to urządzenie, które warto mieć na wyposażeniu. Pomoże dbać o trawnik i kosić nawet w trudno dostępnych miejscach. Duży komfort użytkowania i świetne parametry zapewniają podkaszarki DEDRA, wyposażone w żyłkę i dostępne również w wersji z silnikiem bezszczotkowym. Gdzie można kupić te urządzenia? Polecamy skorzystanie z oferty narzedzia24na7.pl. Szeroki asortyment i wysoka klasa sprzętu pozwalają uzyskać świetne efekty i zapewniają wygodę każdego koszenia trawnika.