czwartek, 28 maj 2020 18:56

Kosiarki elektryczne i spalinowe w ogrodzie

Oceń ten artykuł
(147 głosów)
Kosiarki elektryczne i spalinowe Kosiarki elektryczne i spalinowe

Koszenie trawy dla jednych jest wielką przyjemnością, a dla innych utrapieniem. Gdy zbliża się wiosna i lato, to z góry wiadomo, że kosiarki pójdą w ruch. Bo każdy pragnie mieć na swoim podwórku lub działce rekreacyjnej nisko przystrzyżoną trawkę. Aby można było swobodnie chodzić.

Jak i podziwiać swoją posesję, gdyż z niską trawą wygląda na wypielęgnowaną. W nie tak jeszcze odległych czasach koszenie trawy nie było tak łatwe i przyjemne, jak obecnie. Ponieważ koszono trawę kosą. Było to proste narzędzie rolnicze, które także dawało efekty. Lecz było czasochłonne i pracochłonne. Obecnie ludzie nie mają takiego problemu, gdyż posługują się kosiarkami elektrycznymi lub spalinowymi.

 

Kosiarki elektryczne

 

Kosiarki elektryczne są równie popularne i przydatne, jak kosiarki spalinowe. Kosiarki elektryczne przeznaczone są do koszenia niedużych pod względem areału trawników. Z prostego powodu, gdyż kosiarka elektryczna musi być dopięta do prądu. A przedłużacz nie może ciągnąć się przecież w nieskończoność. Chyba, że będzie to kosiarka elektryczna akumulatorowa. Kosiarka taka nie wymaga podpięcia do prądu. Nie posiada kabli, które podczas koszenia nieustannie plączą się pod nogami i przeszkadzają. Kosiarki z akumulatorem wymagają co jakiś czas wymiany akumulatora i ładowania akumulatora. Lecz to jest warte zachodu, bo są wygodne.
Kosiarki elektryczne zazwyczaj mają obudowę z tworzywa sztucznego. Lecz może być także obudowa wykonana ze stali. A w tym oczywiście ze stali ocynkowanej, gdyż tylko taka chroni przed korozją i niszczeniem sprzętu. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że bardzo wygodne są kosiarki z koszem. Oszczędzają nasz czas, gdyż niekonieczne jest grabienie, ponieważ wszystka skoszona trawa ląduje w koszu. Wystarczy tylko się jej pozbyć.

 

Kosiarki spalinowe

 

Kosiarka spalinowa, to poręczny i lekki sprzęt. Na dodatek jest to sprzęt wielozadaniowy. Gdyż nie tylko kosi trawę, ale również ją zbiera. Oraz rozdrabnia pokos do postaci drobnego nawozu, wyrzucając na boki ścinki. A pyłek z pociętej trawy rozprowadza równomiernie po powierzchni działki. Kosiarki spalinowe niezbędne są tam, gdzie inna kosiarka sobie nie poradzi. Ta zaś potrafi pracować w każdych warunkach. Ponadto jest ekonomiczna, gdyż kosiarka spalinowa gwarantuje mniejsze zużycie paliwa, oraz dłuższy okres żywotności, co przekłada się na czysty zysk. Zbiornik paliwa wystarcza na około dwie godziny pracy kosiarki. A co też jest ważne, że nie jest trudna w obsłudze. Co sprawia, że z koszeniem każdy może sobie poradzić, nawet w trudnych warunkach środowiskowych. Kosiarki spalinowe zazwyczaj posiadają metalową obudowę. Choć są też takie, które mają aluminiową obudowę. Te ostatnie są lżejsze od stalowych.

 

Kosiarka jest niezbędnym sprzętem w gospodarstwach domowych, a zwłaszcza na wsi. Lecz nie tylko, ponieważ jest także niezbędnym sprzętem w miejskiej gospodarce komunalnej. Gdyż w mieście także jest wiele trawników do skoszenia. Przecież trawa i chwasty rosną wszędzie. Nie tylko w parkach. Ale również przy instytucjach państwowych, przy szkołach, szpitalach, miejscach użyteczności publicznej, na boiskach, itd. Niewyobrażalne więc jest niekorzystanie z kosiarek, a zwłaszcza kosiarki spalinowej, która przeznaczona jest do koszenia dużych powierzchni i powierzchni z przeszkodami, jak np. trawników z drzewami i elementami architektury ogrodowej. Kosiarki spalinowe poradzą sobie również w przypadku dużego zachwaszczenia, czy przy wysokiej trawie, gdyż posiadają dużą moc.

Więcej w tej kategorii: Uprawa warzyw - podstawowe informacje »