niedziela, 28 sierpień 2022 09:48

Ogrody zimowe - najważniejsze informacje

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ogrody zimowe ogrody zimowe pixabay

Ulubiony przez architektów i właścicieli domów, nowoczesne ogrody zimowe aluminiowe obecnie są w kwiecie popularności. Aluminiom jest jednym z najbardziej popularnych materiałów, z których ogrody zimowe na wymiar są budowane.

Ogrody zimowe aluminiowe są dostępne w wielu kolorach, a ten materiał może być wykorzystany do stworzenia każdego stylu ogrodu zimowego, od wiktoriańskiego po latarnię. Różnorodność aluminium oznacza, że jest ono popularnym wyborem dla bardziej nowoczesnych domów, ale może być również dostosowane do architektury z epoki.

Ogrody zimowe na wymiar — zalety

Aluminium jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów, jeśli chodzi o budowę ogrodu zimowego. Oznacza to, że będzie odporne na złe warunki pogodowe, będzie się dobrze zużywać w czasie i będzie wspierać duże ilości szyb. Aluminium nie wchłania wody w taki sam sposób jak drewno twarde, co oznacza, że nie będzie gnić ani rdzewieć, a także może być łatwo stosowany z bardziej miękkimi gruntami, takimi jak gleba gliniasta. Aluminium nie jest często uważane za dobry izolator, jednak istnieją sposoby na obejście tego problemu, aby uczynić go tak skutecznym, jak alternatywne rozwiązania, takie jak PCV. Jednym z takich środków jest dodanie przekładki termicznej. Polega ona na dodaniu kawałka materiału, który nie przewodzi ciepła, pomiędzy dwa materiały, które przewodzą ciepło (w tym przypadku aluminium), aby zmniejszyć ilość traconego ciepła. Jeśli chcesz mieć bardziej ekologiczny ogród zimowy, ucieszy Cię wiadomość, że aluminium jest w 100% przetwarzane — co oznacza, że możesz poddać swój ogród zimowy recyklingowi po zakończeniu jego użytkowania.

Ile kosztują aluminiowe ogrody zimowe?

Koszty aluminiowych ogrodów zimowych różnią się znacznie w zależności od wielu czynników. Największym z nich jest styl i rozmiar ogrodu zimowego, który chcesz mieć. Może być również konieczne uwzględnienie dodatkowych kosztów, jeśli zdecydujesz się na kolorowe aluminium. Współczesne ogrody zimowe z aluminium będą prawdopodobnie kosztować nieco więcej niż wersja z PCV lub drewna, jednak dla wielu osób ich wytrzymałość i możliwość dostosowania przewyższają to. Niemniej jednak ogólnie rzecz biorąc, ceny ogrodów zimowych z aluminium będą się wahać od 10 do 30 tysięcy złotych, w zależności od wielkości i lokalizacji.

Czym są ogrody zimowe z aluminium malowane proszkowo?

Szare ogrody zimowe z aluminium są zdecydowanie najpopularniejsze i stanowią dość duży standard, niektóre nowoczesne ogrody zimowe z aluminium mają kolorową poliestrową powłokę proszkową. To często kosztuje trochę więcej, ale oto powody, dla których warto rozważyć tę opcję:

  • Daje ramie aluminiowej nieskazitelne wykończenie.

  • Dostępne w wielu kolorach (RAL), w tym złotym, zielonym i czarnym.

  • Chroni ramę aluminiową przed żywiołami.