czwartek, 10 wrzesień 2020 11:07

Oświetlenie i wyposażenie basenu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Oświetlenie do basenu ogrodowego Oświetlenie do basenu ogrodowego

Posiadanie własnego basenu w domu lub ogrodzie to marzenie wielu osób. Nie ma nic lepszego niż relaks w wodzie po trudnym i męczącym dniu w pracy. Podejmując się takiej inwestycji, warto jednak pamiętać o zakupieniu odpowiedniego wyposażenia, a także oświetlenia. Dzięki czemu korzystanie z prywatnej pływalni będzie bezpieczne, komfortowe, a także możliwe nawet nocą.

 

Wybór oświetlenia do basenu

Dobór odpowiedniego oświetlenia do basenu, pozwala na stworzenie niepowtarzalnego klimatu, zwłaszcza podczas pływania i relaksu w letnie wieczory. Ponadto lampy podnoszą komfort i bezpieczeństwo pływania. Warto pomyśleć nad ich wyborem, już na etapie projektowania. 

Na stronie: https://folkpool.pl/oswietlenie-do-basenu-ogrodowego/ można znaleźć najróżniejsze propozycje dotyczące oświetlenia. Dostępne są zwyczajne lampy lub bardziej zaawansowane systemu, które pozwalają nawet na zmianę koloru wody. 

Ciekawym rozwiązaniem są lampy halogenowe. Dają one ciepłą barwę, a energię oddają do wody. Są one także bardzo oszczędne, a dzięki dodatkowym kolorom można całkowicie odmienić oblicze basenu. Innym rodzajem są też mniejsze lampki LED, za pomocą których można np. oświetlić schody do basenu. W przypadku zamontowania większej ilości żarówek, konieczne może się okazać zamontowanie specjalnego sterowania, aby z łatwością kierować światłem.

Niezbędne elementy wyposażenia basenu

Oprócz odpowiedniego oświetlenia, ważne jest także zadbanie o pozostałe wyposażenie basenu. Sklep: https://folkpool.pl/wyposazenie-akcesoria-do-basenu/ oferuje profesjonalne akcesoria, które są konieczne, aby utrzymać basen w dobrym stanie. 

Obowiązkowymi elementami, o której powinien zadbać każdy właściciel basenu to między innymi: filtry, elementy umożliwiające obieg wody, folie, specjalne obrzeża basenu. Dzięki nim basen spełni wszelkie oczekiwania i będzie gwarancją bezpiecznej i dobrej rozrywki. 

Oprócz obowiązkowego wyposażenia, warto także wspomnieć o dodatkowych akcesoriach jak np. sprzęty umożliwiające masaż, przeciwprądy, gejzery. Dostępne są także elementy poprawiające komfort użytkowania basenu np. automatyczne odkurzacze, przykrycia basenów, podgrzewacze wody itd. Każdy z pewnością znajdzie wymagane przez siebie akcesoria. 

Warto także przemyśleć wybór najlepszego wykończenia basenu. Obrzeża można pokryć kamieniem, konglomeratem, drewnem czy wbudowanym urządzeniem do podgrzewania. Specjaliści pracujący w sklepie z pewnością pomogą podjąć ostateczną decyzję i doradzą jakie rozwiązanie jest najlepsze w danym przypadku. 

Odpowiednie oświetlenie basenu i jego okolicy, a także dobrze dobrane akcesoria to gwarancja tego, że pływalnia będzie miejscem bezpiecznej, dobrej zabawy i relaksu. Wszystko zależy od możliwości finansowych, jednak planując budowę basenu domowego lub ogrodowego nie warto się ograniczać, ale zadbać o najmniejsze szczegóły, które w praktyce mają wielkie znaczenie.