poniedziałek, 01 maj 2023 08:25

Czym jest podnośnik nożycowy elektryczny?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
podnośnik nożycowy elektryczny podnośnik nożycowy elektryczny Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Macie przed sobą remont, w tym pracę na wysokościach? Jeżeli tak to powinniście zainteresować się  wypożyczeniem sprzętu, jakim jest podnośnik nożycowy elektryczny. W poniższym artykule znajdziecie informacje na temat, czym charakteryzuje się ten sprzęt, z czego jest zbudowany oraz jaki jest maksymalny udźwig takiego sprzętu.

 

Czym jest podnośnik nożycowy elektryczny?

Podnośnik nożycowy elektryczny składa się z solidnych platform. Niewątpliwą zaletą jest bardzo dobra zwrotność sprzętu i zapewnienie maksymalnej wszechstronności do pracy w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Sprawdzi się on na placu budowy lub w trakcie prac wykończeniowych albo konserwacji.

Podnośnik nożycowy elektryczny jest niezwykle elastyczny i zapewnia on bardziej kompaktowe wymiary niż w przypadku wersji z silnikiem dieslowskim. Dzięki temu możliwa jest praca w różnych warunkach pogodowych. Udźwig platformy dla tego rodzaju urządzeń ma od 230 kg do 450 kg. Podesty podnoszą się nawet do wysokości roboczej od 8 m do 14 m.

Przykładowe modele można znaleźć na stronie: https://www.aaherkules.pl/wynajem/podnosnik-nozycowy-elektryczny

Elektryczne podnośniki nożycowe posiadają swoje własne specyfikacje. Należą do nich takie elementy jak:

  • maksymalna wysokość robocza,
  • wymiary platformy,
  • waga,
  • maksymalna wysokość platformy,
  • wysuwany pomost,
  • udźwig platformy.

Jak zbudowane są podnośniki nożycowe elektryczne?

Głównym zadaniem podnośnika jest podnoszenie ludzi oraz przyborów, gdy pracuje się na wysokości. Dzięki podwójnemu panelu sterowania można sterować go z platformy oraz z pozycji ziemi. Panel to intuicyjne rozwiązanie, że korzystanie z urządzenia nie jest skomplikowane. Podest nożycowy to podnośnik platformowy wyposażony w barierki, zabezpieczające operatora podestu podczas pracy. Jego mechanizm polega na tym, że nożyce ułożone są w kształt litery X. Dodatkowo każdy z podestów posiada układ opuszczania awaryjnego. Dzięki temu możliwy jest bezpieczny powrót na ziemię w razie jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej.

Podnośnik nożycowy posiada dwie możliwości zasilające. Jednym z nich jest pojazd spalinowy, na którym dostępne są także podnośniki elektryczne. Zasila się je dzięki akumulatorom. Ładować można je przy pomocy sieci (230v). Ich zastosowanie to najlepsze rozwiązanie podczas użytku w zamkniętych pomieszczeniach.

Podnośniki nożycowe elektryczne mogą być używane wewnątrz hal, magazynów, czy też sklepów. Nie ma w ich przypadku problemu z generowaniem spalin. Podnośniki nożycowe elektryczne to urządzenia ekologiczne, nie zanieczyszczają one środowiska. W trakcie pracy nie ma również problemu z emisją hałasu. Zapewnia to spory komfort dla pracowników i cichą pracę. 

Podesty w tym typie produktu mają szare opony - dzięki czemu nie brudzą nawierzchni, po której jeżdżą. Może się to przydać w przypadku posadzki np. w centrum handlowym podczas prac serwisowych. Podnośnik nożycowy elektryczny jest nowoczesną maszyną, która zwiększa możliwość pracy w komfortowych warunkach.  

Podnośniki nożycowe elektryczne mają z przodu składane barierki. Umożliwia to transport oraz przechowywanie maszyny w wygodny i prosty sposób. 

Ile kosztują elektryczne podnośniki nożycowe?

Podnośniki nożycowe elektryczne najlepiej można wynająć, a nie kupować, bo jest to stosunkowo drogi sprzęt. Najczęściej na stronie maszyny można znaleźć informacje, aby skontaktować się z przedstawicielami firmy, aby poznać wycenę danego sprzętu. 

Te maszyny można swobodnie wypożyczyć na kilka dni, gdy jest taka potrzeba.

Czy mieliście kiedyś w użyciu taki sprzęt do zadań specjalnych?